Poc (ČSSD): Napravili jsme chyby v rozpočtu EU na rok 2019, kterých se dopustila Rada

14.12.2018 18:30

Evropský parlament ve středu schválil rozpočet na rok 2019 ve výši 165,8 miliardami eur. Díky evropským sociálním demokratům se zaměří na boj proti chudobě, posílení evropské vědy, vzdělání, zaměstnanosti mladých a opatření spojené se změnou klimatu.

Poc (ČSSD): Napravili jsme chyby v rozpočtu EU na rok 2019, kterých se dopustila Rada
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

„Evropský parlament rozpočet schválil za pět minut dvanáct," komentuje letošní vyjednání europoslanec Pavel Poc, „Smírčí rozhovory o prvním návrhu nedopadly kvůli ministrům z členských zemí, kteří odmítali přistoupit na to, že by do evropské vědy investovaly prostředky, které se nevyužily z rozpočtu pro rok 2017."

Evropská komise tak byla letos nucena narychlo předložit druhý návrh rozpočtu, který ostatní dvě instituce, Rada a Parlament, musely projednat v extrémně rychlém tempu. Jinak by muselo dojít k použití tzv. rozpočtového provizoria. Rozpočet by se tedy odvíjel od toho současného.

„Výsledek Socialistů a demokratů je skvělý. Díky našemu tlaku bude vědeckému programu Horizon 2020 dodatečně přiznáno dalších 150 milionů eur. Programu Erasmus+ dalších 240 milionů eur, což je výborná zpráva pro české studenty a všechny ostatní, kteří by jej chtěli využít, jelikož díky tomu bylo zajištěno dalších 130 tisíc stipendií. Navýší se rovněž prostředky pro Iniciativu podpory zaměstnanosti mládeže, ze které čerpají Karlovarský a Ústecký kraj, i míra financování opatření spojených se změnou klimatu. Splníme konečně náš slib, že na ně vyčleníme 20 % rozpočtu," dodává Pavel Poc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Systém řízení a koordinace usiluje o debyrokratizaci vědy

6:28 Ministr Havlíček: Systém řízení a koordinace usiluje o debyrokratizaci vědy

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se sešla v pátek 13. prosince ve Strakově akademii k pravide…