Klíčovým prvkem tohoto návrhu samozřejmě nejsou sekačky. Je to zdraví a bezpečnost občanů, a to zejména těch, kteří každý den pracují se stroji, které spadají do oblasti působnosti tohoto zákona. Jsou to právě oni, kdo je obzvlášť vystaven emisím znečišťujících látek. Stejně tak jsou takovému – zbytečně vysokému – riziku vystaveni například lidé, kteří žijí v blízkosti staveb.
A když už jsme u sekaček, seká Váš syn o prázdninách trávníky, aby si přivydělal? Nejste rádi, že bude dýchat méně škodlivých emisí? Jak často sekáte zahradu Vy? Není fajn, že ačkoli v posledních dvaceti letech výkon a kvalita sekaček neklesá, jejich emise jsou pořád nižší a nižší?
Nepojízdné silniční stroje tvoří relativně malou část problému (jsou příčinou zhruba 15 % emisí oxidů dusíku a 5 % emisí tuhých částic), ale je potřeba si uvědomit, že na znečištění ovzduší předčasně umírá v EU ročně přes 400 000 lidí a situace se zhoršuje (pro srovnání, automobilové nehody zapříčiní v EU úmrtí asi 26 000 lidí ročně a toto číslo dál klesá). Každá iniciativa, která povede ke zlepšení ovzduší, je proto krok správným směrem.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Euro
Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...
Další články z rubriky
21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.
- 20:05 Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice
- 19:02 Havel (TOP 09): Seznam priorit, se kterými se vrátíme do vlády
- 18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády
- 17:03 Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda
- 16:04 Rakušan (STAN): Prezidenta republiky naprosto chápu


