Premiér Sobotka: Hospodářská politika vlády přináší výsledky, HDP se zvýšilo oproti loňsku o 3,1 %

17.05.2016 11:24 | Zprávy
autor: PV

Podle předběžného odhadu se zdá, že skvělá výkonnost české ekonomiky pokračuje i v letošním roce.

Premiér Sobotka: Hospodářská politika vlády přináší výsledky, HDP se zvýšilo oproti loňsku o 3,1 %
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Podle statistiků vzrostl český HDP oproti loňskému roku v prvním čtvrtletí o 3,1 procenta a oproti předchozímu kvartálu o 0,5 procenta.

Výbornou zprávou je, že tento vývoj je tažen všemi složkami ekonomiky, to znamená investicemi firem, spotřebou domácností i spotřebou vládního sektoru. Rovněž zaměstnanost vykazuje vynikající výsledky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dvourychlostní EU

Jestli něco takového vznikne, není to vlastně konec EU, která přeci vznikla z opačného důvodu? Tedy jako jednotné společenství? A nedoplatí na to státy jako jsme třeba my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Ruský zákon k šikaně občanské společnosti nedovolíme

16:04 Hřib (Piráti): Ruský zákon k šikaně občanské společnosti nedovolíme

Předseda Pirátů Zdeněk Hřib oslovil v souvislosti s chystaným ruským zákonem předsedy opozičních st…