Primátorka Nechybová: Do projektu hedvábné stezky se zapojí i Ústí nad Labem

21. 7. 2017 13:32

Memorandum o spolupráci na projektu hedvábné stezky podepsala primátorka Věra Nechybová při příležitosti zahájení provozu železniční linky mezi Českou republikou a Čínou.

Primátorka Nechybová: Do projektu hedvábné stezky se zapojí i Ústí nad Labem
Foto: zitusti.cz
Popisek: Věra Nechybová, primátorka Ústí nad Labem

Podpisem společné dohody mezi městem Ústí nad Labem a městem Yiwu v provincii Zhejiang v Čínské lidové republice deklaruje vedení města Ústí nad Labem vizi o společném projektu v okolí města, kde by mohlo vzniknout velké logistické a distribuční centrum pro celou střední Evropu.

„Je to první krok našeho společného prohlášení a zároveň způsob, jak podpořit pracovní možnosti ve městě, jak dát příležitosti dalším firmám k rozvoji a jak přesvědčit Vládu, aby se našemu regionu věnovala intenzivněji, například v rámci programu Restart. Ústí nad Labem vždy bylo dopravním uzlem České republiky, má dobrou infrastrukturu i pro železniční dopravu a věřím, že naše společná deklarace bude dobrým podnětem při prověřování ekonomické výhodnosti budoucí zastávky vysokorychlostní tratě přes naše město. Chceme a podporuje budoucí rozvoj města, které by mohlo být srdcem Evropy,“ řekla primátorka města Věra Nechybová.

„Vnímáme to jako první krok k obnovení historicky daného dopravního centra v Ústí nad Labem, vznik mnoha pracovních míst a navázání a vznik dalších firem nejen v našem městě, ale celém Ústeckém kraji,“ doplnil Jiří Madar, 1. náměstek primátorky.

Vedení města bylo osloveno zástupci čínské strany z města Yiwu z provincie Zhejiang ohledně spolupráce na vybudování „hedvábné stezky“. Tato aktivita navazuje na podepsání smlouvy mezi prezidenty obou zemí.

K memorandu by se následně připojil i Ústecký kraj a čínská provincie. Memorandum se obecně týká spolupráce nejen v této oblasti, ale i na poli vzájemné podpory obchodu mezi oběma městy, spolupráci v oblasti internetového obchodu, sportu a kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sviták (SLK): Silnici z České Lípy na Dobranov čeká příští rok rekonstrukce

14:32 Sviták (SLK): Silnici z České Lípy na Dobranov čeká příští rok rekonstrukce

Kompletní rekonstrukcí projde v příštím roce silnice II. třídy II/262 v úseku od mimoúrovňové křižov…