Richterová (Piráti): Je třeba jasně se vymezit proti zneužívání holocaustu

06.12.2021 21:09 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k přirovnávání koronavirových opatření k holocaustu

Richterová (Piráti): Je třeba jasně se vymezit proti zneužívání holocaustu
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Jsem přesvědčená, že je třeba jasně se vymezit proti zneužívání tragédie holocaustu a jeho symbolů ke kritice koronavirových opatření.

Tyto příměry jsou jednak naprosto nesouměřitelné, jednak vrcholně necitlivé a urážlivé vůči milionům obětí holocaustu. Nejde přece srovnávat to, že člověk má při blízkém kontaktu s ostatními lidmi nosit respirátor nebo že si nemůže dát večer pivo v hospodě, s hromadným vyvražďováním a nelidským trýzněním celého národa.

Samozřejmě, že dnešní covidová doba není snadná. Těžké to mají zdravotníci, lidé v zařízeních, kde jsou omezené návštěvy, nebo třeba rodiče dětí, které jsou opakovaně v karanténě. Těžce covid dopadl i na řadu firem. Hygienická opatření nebo očkování tu ale přece jako celek jsou proto, abychom chránili své zdraví a zdraví ostatních a dopady covidu byly co nejmenší. Můžeme se bavit o konkrétních výhradách k opatřením, ale na tom, že nikdo nechceme zbytečně nechat umírat lidi, kteří mohli žít, se, věřím, shodneme.

Anketa

Obstál Adam Vojtěch coby ministr zdravotnictví?

31%
64%
hlasovalo: 47380 lidí

Holocaust byl naopak jedním z nejtemnějších období našich moderních dějin, kdy docházelo nikoli k ochraně lidských životu, ale k masovému vraždění. Lidé páchali nelidské věci, a je správné, aby podstata tohoto období masového vraždění nebyla zastírána a vytěžována ve prospěch něčích politických cílů.

Mimochodem, právě teď stále ještě probíhá židovský Svátek světel Chanuka. Co takhle pojmout to jako příležitost a dozvědět se něco víc o židovské víře a kultuře? Protože jestli má něco v dnešní době obzvlášť smysl, tak bořit neprostupné hranice mezi tábory MY a ONI. Přeji nám všem, ať se to daří. A ať současné těžké období zvládneme, ale nepleťme si ho s dobami, které ztělesňují to nejhorší, čeho jsou lidé schopni. Takové záměny mohou být velmi nebezpečné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto spustíme znovu v září

9:20 Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto spustíme znovu v září

Lidovecké Milostivé léto dnes končí. Lidé, kteří dluží peníze státu, obcím nebo dalším veřejnoprávní…