Seďa (ČSSD): Česká strana sociálně demokratická a Svátek práce

30.04.2016 14:21 | Zprávy
autor: PV

Tak jako každoročně bude slavit ČSSD Svátek práce. První májový den je totiž nutno si připomenout důležitost práce pro člověka a že mít zaměstnání není zas tak samozřejmé, ví své ti, kteří jsou či někdy byli nezaměstnaní.

Seďa (ČSSD): Česká strana sociálně demokratická a Svátek práce
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Tento rok oslavila Česká strana sociálně demokratická 138 let od svého vzniku a také od začátku stále nekončícího politického boje za spravedlivější, svobodnější, solidárnější a zejména demokratičtější společnost.

Z dlouhé historie ČSSD připomenu boj za právo na národní sebeurčení, boj za všeobecné a rovné hlasovací právo či za zavedení zdravotního a sociálního pojištění. Dnes tyto práva máme zajištěny, nicméně to ovšem neznamená, že na naší politické scéně neexistují politici, kteří by tyto práva chtěli omezit či alespoň upravit. Proto je velmi důležitý hlas ČSSD a také prosazování zájmů zaměstnanců, úředníků, seniorů, rodin s dětmi či drobných živnostníků.

Svátek práce se slaví nejen v naší zemi, ale téměř ve všech státech světa. Proto útoky ze strany české pravice je nutno brát spíše jako ideologický postoj, který ukazuje, na čí straně stojí ODS, TOP 09, ANO 2011 či Soukromníci. A je opravdu s podivem, když živnostníci či drobní a střední podnikatelé podporují novodobé oligarchy, kteří zastupují zájmy velkokapitálu, globalizace a svých zisků. A to právě na úkor těch, kteří žijí ze své práce či z práce svých blízkých. ČSSD se vždy zastávala pracujících, protože si uvědomuje. Že bez práce nejsou koláče. Na straně druhé sociální demokraté podporují i solidaritu bohatších s těmi chudšími, solidaritu zdravých s nemocnými a také mezigenerační solidaritu. Prostě ČSSD tady kope za lidi práce, a je docela jedno, zda jsou zaměstnanci či zaměstnavatelé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Červený: Modernizační fond byl minus 10 miliard. Jiná cesta nebyla

17:03 Ministr Červený: Modernizační fond byl minus 10 miliard. Jiná cesta nebyla

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k dotačnímu programu Nová zelená úsporám.