Senátor Valenta: Veřejnost má právo být informována

21.03.2020 12:31

Komentář na facebookovém profilu k zveřejňování statistik počtu nakažených

Senátor Valenta: Veřejnost má právo být informována
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Souhlasím s postupem Krajské hygienické stanice ve Zlíně, která zveřejnila statistiky počtu nakažených v jednotlivých obcích kraje. Jsem přesvědčen o tom, že by lidé měli vědět, zda se v přímém okolí jejich bydliště vyskytuje korovirová nákaza či nikoliv.

Vždyť například o situaci v Uničově a Litovli informují i sami vládní činitelé. Proč by lidé, žijící na ostatních místech, tyto podstatné údaje mít neměli? Vždyť jde jen o počet nakažených bez jakékoliv další identifikace. Kromě toho řada lidí má v sobě nákazu, aniž by k tomu aktivně přispěla například pobytem v infikované oblasti – tito pacienti se nakazili pouze kontaktem s infikovanou osobou.

Pacientem se tak může stát kdokoliv a nevidím proto jediný důvod se na ně dívat s jakýmkoliv opovržením. Mým názorem je, že právě tato ryze anonymní data mohou výrazně napomoci k tomu, že lidé budou ještě daleko obezřetnější a opatrnější. Kromě toho se zabrání často lživým konstrukcím, kdy se šíří fámy o tom, že je nákaza v místech, kde se ve skutečnosti vůbec neprokázala.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (TOP 09): Návrat do škol

16:32 Vondráček (TOP 09): Návrat do škol

17. 5. 2021 – magické datum, kdy s konečnou platností přestaneme rotovat a měli bychom především dle…