Stržínek (ANO): Příprava chodníku v Hrachovci běží naplno

25.11.2021 11:30

Významné investice uplynulých let, ale také plánované projekty a podněty k řešení byly obsahem diskuze mezi vedením města Valašské Meziříčí a obyvateli místní části Hrachovec.

Stržínek (ANO): Příprava chodníku v Hrachovci běží naplno
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)

Osadní výbor HrachovecValašskomeziříčská radnice investuje každoročně stovky tisíc až miliony korun do rozvoje svých městských částí. 

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26057 lidí
Výjimkou není ani Hrachovec s cirka tisícovkou obyvatel. „Zde jsme za posledních sedm let investovali bezmála 30 milionů korun. Jednoznačně nejvýznamnějším projektem byla loňská výstavba šaten SK Hrachovec a přilehlého parkoviště s náklady přes 13 milionů korun. Podařilo se zde tak vytvořit moderní zázemí nejen pro pořádání mistrovských fotbalových utkání, ale také pro další sportovce,“ řekl starosta Robert Stržínek. Město aktuálně pracuje také na přípravě chodníku od tzv. esíčka po točnu. „Vzhledem k tomu, že zde mluvíme o nákladech přesahujících 40 milionů korun, bude stavba rozdělena do tří etap. Pokud půjde vše podle plánu a získáme dotaci, s výstavbou první etapy bychom mohli začít v roce 2023,“ navázal starosta Stržínek.

Občané požádali vedení města také o opravu cesty na horním konci. Zde na jaře příštího roku opraví společnost VaK Vsetín a.s. vodovod a následovat bude oprava povrchů. „Za osadní výbor jsme také nechali zpracovat projekt revitalizace plochy před kulturním domem – vchod do staré hospody. Vznikne zde klidová zóna s lavičkami, herními prvky pro děti a novými stromy,“ představil další plány Radek Vaigl, předseda osadního výboru Hrachovec. „Členové osadního výboru jsou velmi aktivní a pravidelně s námi komunikují potřeby obyvatel Hrachovce. Odvádějí opravdu dobrou práci a my jsme za tuto zpětnou vazbu moc rádi,“ doplnila místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Jelínková: Jaké jsou dopady pandemie na seniory a pečující?

19:43 Senátorka Jelínková: Jaké jsou dopady pandemie na seniory a pečující?

Lidovecká senátorka Šárka Jelínková zaštítila ve čtvrtek v Senátu konferenci s názvem: Jaké jsou dop…