Šulda (KSČM): Situace je kritická

17.04.2016 6:31 | Zprávy
autor: PV

Rozčilená ODS ústy svého předsedy Petra Fialy na Twitteru napadla opět prezidenta Zemana. Fiala si na Twitter doslova napsal: „Miloš Zeman chce znárodňovat soukromé firmy, jen čekám, kdy ho napadne zavádět výjezdní doložky a cenzuru tisku,“ napsal.

Šulda (KSČM): Situace je kritická
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Neopomněl dodat, že podniky byly znárodňovány za komunistického režimu. Privatizace jako taková, pod taktovkou tehdejšího ministra Ježka, přivedla k zániku mnoho podniků. Vraťme se však k OKD. Nevím, zdali se jeho minulý prodej dá nazvat byznysem pro stát. Byznys to zřejmě byl pro Bakalu a toho, kdo mu OKD přihrál.

Vyvedení miliard na zahraniční účty se pro tyto polistopadové podnikatele stávalo běžnou věcí, bez ohledu, kolik tisíc lidí může skončit na dlažbě. Dnes žijí v zahraničí v luxusu, o kterém se může horníkům a lidem zaměstnaným v pomocných provozech jenom zdát.  Co je však především nutné? Požadovat po Bakalovi a současném vlastníkovi firmy dokumenty, které by pomohly objasnit hospodaření společnosti v minulých letech. Neustálá, úmyslně prodlužovaná agonie ohrožuje především zaměstnance. Rodiny, které jsou na OKD závislé, tak žijí v neustálé nervozitě, co je vlastně čeká. Někteří ze zúčastněných na někdejším prodeji dolů jsou dodnes vysokými představiteli naší politické scény. A co se týče předsedy ODS Fialy, měl by se zamyslet nad tím, že jeden z podporovatelů privatizace byl i někdejší tvůrce ODS a její dlouhodobý předseda Václav Klaus. V každém z krajů najdeme množství kdysi prosperujících podniků, které dnes zejí prázdnotou a lidé marně hledají práci. I toto je dílo tehdy vládnoucích stran, v jejichž čele ODS stála.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.