Unucka (ODS): Hackathon představuje zcela nový ekosystém lidí, které spojují chytré nápady a řešení

5. 6. 2019 9:09

Na třicet datových analytiků, programátorů a designérů služeb z celé republiky přijelo na třídenní Design & Data Hackathon. V Impact Hub Ostrava přemýšleli o využití dat a technologií pro zlepšení života v Moravskoslezském kraji, například v dopravě nebo při sportování.

Unucka (ODS): Hackathon představuje zcela nový ekosystém lidí, které spojují chytré nápady a řešení
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

Účastníci hackathonu měli k dispozici atraktivní datové sety z Dopravního podniku Ostrava, od společností Koordinátor ODIS, Keboola, Meteopress, CodeFlow (Codiac.io), Stora Enso, Impact Hub a dalších. Své myšlenky mohli konzultovat s experty z celé ČR, představiteli veřejné sféry a odborníky na regionální rozvoj.

„Na návrh inovativních řešení v dopravě a environmentu a vznik demo aplikace měli analytici a programátoři 24 hodin intenzivní práce. Výsledkem je několik originálních nápadů a řešení. Hodně mladých lidí nepotřebuje nutně dotace, ale spíše příležitost, inovativní prostředí a důvěru pro své kreativní myšlenky a často i netradiční přístup k problému. Hackathon je určen právě pro ně. Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí, které spojují chytré nápady a řešení a jsou aktivní,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

Ing. Jakub Unucka, MBA.

  • ODS
  • Kandidát na hejtmana ODS Moravskoslezského kraje
  • vicehejtman

Vítězný tým letošního Design & Data Hackathonu navrhl, jak predikovat vývoj lesů v závislosti na meteorologických podmínkách a šíření kůrovce.  Projekt staví na analýze ortofotosnímků pořízených multispektrální kamerou, která může zjednodušit mapování a katalogizaci zelených ploch a v kombinaci s využitím dronů také zrychlit a zlevnit sběr dat. Porota ocenila přínosy projektu na principech Tech for Good a jeho společenský přesah, což bylo jedním z kritérií hodnocení projektů. Velkou část 50tisícové odměny věnují vítězové na charitu.

Další projekty se zaměřily například na multispektrální analýzu dat z dopravy a hledání korelací pro predikci budoucího stavu nebo na možnosti sportovního vyžití s ohledem na aktuální stav počasí a kvalitu ovzduší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka: Nepěkná tečka

22:44 Koudelka: Nepěkná tečka

Ústavní vody rozvířil nález Ústavního soudu z 17. 4. 2019, II.ÚS 3212/18, který umožnil podnikatelům…