Úsvit: Opoziční okénko Sněmovny věnujeme referendu proti kvótám a referendu za vystoupení z EU

3. 5. 2016 14:02

Již mnoho měsíců ve Sněmovně leží neprojednaný návrh zákona o referendu, kde by občané mohli rozhodnout o odmítnutí kvót a vystoupení z EU.

Úsvit: Opoziční okénko Sněmovny věnujeme referendu proti kvótám a referendu za vystoupení z EU
Foto: Úsvit - Národní koalice
Popisek: Úsvit - Národní koalice

„Dle dnešního BBC ve středu Evropská komise podpoří souhlas Evropské unie s bezvízovým stykem s Tureckem. To i za situace, kdy Turecko nesplňuje potřebné podmínky vyplývající z dohody mezi Bruselem a Ankarou. Komise zároveň navrhne zavedení povinných kvót na přijímání uprchlíků. Obě je pro Úsvit nepřijatelné. Proto považujeme nyní za nanejvýš aktuální následovat příkladu Maďarska a Velké Británie a obě tyto referenda vypsat,“ řekl na tiskové konferenci Úsvitu válečný veterán a předseda Úsvitu Mirek Lidinský.

Úsvit bude požadovat projednání referend v takzvaném opozičním okénku, kde vládní koalice umožňuje opozici projednání návrhů zákonů. Vláda teprve minulý týden naplnila usnesení Sněmovny, které ji zavázalo předložit stanovisko k petici požadující referendum o kvótách. Učinila tak teprve poté, co Úsvit podal na premiéra trestní oznámení za ohrožení bezpečnosti ČR kvůli bezvízovému styku s Tureckem. „Vyjádření vlády k petici za referendum ke kvótám je plné jen prázdných frází, které mají maskovat Sobotkův strach z Bruselských elit. Naše vláda je jediná z V4 která neumí říci jasné ne Bruselskému diktátu. Premiérovo ujišťování, že další kvóty odmítne, nelze brát vážně, protože na podzim též kvóty odmítl a nyní je obhajuje,“ řekl k věci předseda poslaneckého klubu Marek Černoch. Místopředseda klubu Martin Lank nakonec zdůraznil, že nejde o to zničit, to co je na Evropské unii dobré, ale s Velkou Británii, Maďarskem, Slovenskem a dalšími zeměmi, které mají euro-realistické vlády zastavit sebevražední proimigrační politiku bruselských elit a kancléřky Merkelové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.