Válková (ANO): Celostátní referendum ano, ale v rozumné podobě

06.09.2022 19:09 | Zprávy
autor: PV

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 6. září 2022.

Válková (ANO): Celostátní referendum ano, ale v rozumné podobě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Válková

Děkuji, vážená paní místopředsedkyně. Milé kolegyně, milí kolegové. I já využiji této možnosti a navážu v něčem na naše předřečníky a předřečnice. Hovořilo se tady například o té velmi akutní aktuální novele transplantačního zákona. Moje kolegyně paní poslankyně Adámková vaším prostřednictvím, paní místopředsedkyně, v relativně emotivním, silném, projevu upozornila na to, že jde o novelu, která by nás asi nestála tolik času a vůbec ne práce. 

Není to komplikovaná novela, nicméně může to stát zdraví dětí, které ona sama pozoruje, má je v péči jako lékařka. Čili k tomu se samozřejmě připojím. I ten bod, na který chci upozornit, vlastně navazuje. Ale naštěstí jde "pouze" o ohrožené děti, anebo dokonce ani ne o ohrožené děti, ale děti, které nemají možnost participovat na svých právech tak, jak jim to umožňuje naše ústava, Listina základních práv a svobod a zejména evropská úmluva a úmluvy na úrovni OSN.

Není to nic překvapujícího. Jde o bod, který byl zařazen na tuto schůzi - nicméně jsem ho tam viděla v tom aktuálním programu - na pořad 35. schůze od 6. září. Jenom splním slib, který jsem dala dětem a mládeži do 18 let. Musím říct, že nejvíc se angažují - a asi bychom se nad tím neměli pozastavovat nebo divit - právě ti sedmnáctiletí, kteří už za rok budou i potenciálními voliči. Už jsou také rozumově nejvyspělejší, nejemancipovanější.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.