Veselý (ČSSD): Hnutí ANO není a nikdy nebylo levicové hnutí

15.11.2021 12:41 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k tvrzení Andreje Babiše, že voliči už ČSSD a KSČM nepotřebují, že mohou volit ANO

Veselý (ČSSD): Hnutí ANO není a nikdy nebylo levicové hnutí
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Ondřej Veselý

Hnutí ANO není a nikdy nebylo levicové hnutí. Reálně jde o hnutí populistické s prvky nacionalismu, byť bylo zakládáno jako pravicově liberální. Velmi šikovně se jim podařilo oslovit seniorské voliče, nicméně to je pouze jedna skupina tradičních levicových voličů. Levice vznikla z dělnického hnutí a jejím cílem bylo zejména ochrana práv slabších a dělníků, dnes zaměstnanců. Hnutí ANO si ze segmentu slabších vybralo pouze seniory. Ne, že by jejich práva chránilo tak skvěle, ale o to lépe tuto ochranu dokáže marketingově prodat. Naopak práva zaměstnanců, drobných živnostníků, nájemníků, pacientů, studentů apod. jsou hnutí ANO zcela ukradená, respektive jejich ochrana je přímo v rozporu se zájmy A. Babiše. Jako velkozaměstnavatel naopak vždy bojoval proti právům zaměstnanců, což bylo vidět i minulé čtyři roky. Jakýkoliv návrh na zlepšení pracovních podmínek, který jsme do sněmovny předložili, se hnutí ANO okamžitě snažilo smést ze stolu. Jedinou výjimkou bylo zrušení karenční doby, protože to bylo součástí koaliční smlouvy. Pokud tedy nebude levice zastoupena v parlamentu, nebudou mít nejen zaměstnanci žádného partnera, který by hájil jejich zájmy a hnutí ANO ji, z logických důvodů, v žádném případě nenahradí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice

20:05 Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.