V továrnách či řadě jiných zaměstnáních jsou "píchačky", tedy zařízení, které kontroluje, zda a jak dlouho je ten který zaměstnanec v práci, zcela běžné. Ne tak v Poslanecké sněmovně. Často se tak stává, že zákonodárci, kteří si už tak žijí díky štědrým platům na vysoké noze, pobírají plat i za dny, kdy neúřadují.
Například poslanec a pražský exprimátor Pavel Bém (ODS) zdolal nebezpečnou himálajskou horu K2 a jako poslanec zameškal kvůli horské expedici čtyři červencové schůze Poslanecké sněmovny.
Právě podobným excesům má zabránit nový návrh šéfa poslaneckého klubu TOP 09, Petra Gazdíka. Ten navrhuje zavést "píchačky" i do Sněmovny. Pro svůj návrh chce získat i podporu opozičních stran. Informaci přinesl jako první Týden.cz.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



