Andrej Babiš u pultíku mával tisícikorunou. Osmý pokus o schválení EET začal zvesela

22.01.2016 10:06 | Zprávy

AKTUALIZACE V devět hodin ráno opět začala sněmovní schůze, jež má řešit elektronickou evidenci tržeb (EET). Pravicová opozice ovšem tento zákon blokuje obstrukcemi a pokračovat v nich bude prý i tento pátek. Jako první se dnes v jednací síni dolní komory postavil za sněmovní pultík ministr financí Andrej Babiš (ANO), který o normu bojuje jako lev. „Scházíme se tady již poosmé,“ připomněl opozici dnes Babiš s tím, že poslanci dohromady prý již prodebatovali přes dva tisíce minut. Po jeho slovech si Sněmovna odhlasovala omezení řečnické doby poslanců.

Andrej Babiš u pultíku mával tisícikorunou. Osmý pokus o schválení EET začal zvesela
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Poslanci otevřeli další part, v němž jde o schvalování kontroverzní elektronické evidence tržeb (EET). V souvislosti s obstrukcemi pravicové opozice se ale opět neočekává, že by o vládním návrhu zákona hlasovali. Poslanci TOP 09 a ODS blokovali mimořádnou schůzi k evidenci dva prosincové pátky a první lednový pátek. Pro dnešek se předpokládá obdobný scénář.

Vláda si od elektronické evidence tržeb slibuje omezení šedé ekonomiky, a tím i narovnání podnikatelského prostředí a vyšší výběr daní – zhruba o deset až 15 miliard korun. Pravice naopak tvrdí, že evidence zničí hlavně drobné živnostníky, kterým ztíží práci a zvýší výdaje. Varuje také před možným zneužitím získaných dat.

TOP 09 předem ohlásila, že bude postupovat tak, aby sněmovna zákon nikdy neschválila. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dal tento týden najevo, že sněmovna EET zřejmě do konce ledna už nestihne schválit, přestože tomu před 14 dny ještě prý věřil.

"Scházíme se tady již po osmé. Ano, po osmé k diskusi o elektronické evidenci tržeb. Strávili jsme čtením tohoto zákona již 1 800 minut, obstrukcemi 330 minut, takže dohromady 2 130 minut, což je 35, 5 hodiny," řekl dnes ráno Babiš u sněmovního pultíku.

Vysvětlil také, že na rozdíl od registrační pokladny, ze které si musí finanční úředník stahovat data, má evidence tržeb tu výhodu, že poctivý podnikatel kontrolu za celý svůj život neuvidí, v důsledku čehož ušetří svůj čas a energii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

12:49 Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

Sociální demokraté představili svůj podrobný volební program, který by rádi po podzimních volbách do…