Arenberger pohrozil národu: Když budeme zlobit, budeme se i v létě potit v respirátorech

14.04.2021 21:59

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu před poslanci pohrozil, že pokud budou čeští občané „zlobit“, tak je nechá i v létě potit se v respirátorech. V Poslanecké sněmovně odmítl sdělit termíny, kdy by se mohla rozvolnit alespoň část restrikcí. Ujistil jen v tom, že mladší lidé mohou prozatím i nadále zapomenout na očkování.

Arenberger pohrozil národu: Když budeme zlobit, budeme se i v létě potit v respirátorech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr zdravotnictví Petr Arenberger

Anketa

Vadí vám, že kandidát na ministra kultury Birke nemá vysokoškolské vzdělání?

36%
64%
hlasovalo: 3862 lidí
„Pokud budeme chytří, užijeme si prázdniny. Když budeme zlobit, budeme i v létě nosit respirátory, budeme se potit a nadávat,“ prohlásil ve středu Arenberger na plénu Polsanecké sněmovny.

Lidé podle něj mají „myslet hlavou“. Ty, kteří by uspořádali u sebe doma oslavu, pak ministr vnímá jakožto „furianty“. „Akce v soukromí se snažte nedělat, jen ti největší furianti by si doma udělali mejdan,“ řekl.

Poslanci ho vyzvali zejména k vysvětlení nedostatečného tempa vakcinace či toho, proč se ve školách děti testují málo průkaznými antigenními testy. „Proč mučíme děti testováním, které není efektivní?“ tázala se kupříkladu poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) – s upozorněním, že nejmenší citlivost na odhalení nákazy mají zrovna ty testy, které vláda rozhodla nakoupit pro testování ve školách.

Ministr na četné výtky reagoval připuštěním, že se bude o přesnějších testech „přemýšlet“. „Budeme přemýšlet o PCR testech. Jsou přesnější, komfortnější,“ řekl Arenberger.

Po dotazu poslance Dominika Feriho (TOP 09) ministr jasně naznačil, že lidé pod 30 let mohou na očkování zatím zapomenout; a to i přesto, že již delší dobu se uvažuje o zvýhodnění očkování i mimo cestování. Ministr neví ani to, kdy se budou spouštět rezervace k očkování šedesátníků a padesátníků. Arenberger pravil, že Feri „je moc zvídavý“... v medicíně prý totiž „nelze vše říct s jistotou“. Postupovat se prý nadále bude zejména dle věkových skupin.

Otázku rozvolnění Arenberger smetl ze stolu stejným způsobem – kdy se co otevře, ministr odmítl sdělit.

Zmínil ale možnost zveřejnění podmínek, po jejichž splnění by mohlo zmírnění či ukončení některých restrikcí nastat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„No prej jí pomaloval prsa a ona mu ****. Kde? No ve Sněmovně. Šlachta to prej slyšel v odposlechu!“ Parlament duní strachy z Přísahy

5:00 „No prej jí pomaloval prsa a ona mu ****. Kde? No ve Sněmovně. Šlachta to prej slyšel v odposlechu!“ Parlament duní strachy z Přísahy

Řada poslanců má strach. A vlastně je to strach dvojího charakteru. První se týká budoucnosti osobní…