Budeme hledat v koalici nového premiéra, věří v LIDEM

17.06.2013 0:29 | Zprávy

Petr Nečas rezignoval na post předsedy vlády, i z čela ODS. Oznámil to po zasedání Grémia ODS. Rezignovat se chystá k pondělí. Jeho krok ocenili jeho koaliční partneři z LIDEM. Podle nich se teď musí v koalici najít nový premiér, který by dokončil volební období.

Budeme hledat v koalici nového premiéra, věří v LIDEM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisková konference strany LIDEM

Předsedkyně nejmenší vládní strany LIDEM se k premiéru Nečasovi vyjadřovala negativně již v minulých dnech. V sobotu například ODS vzkázala, že skandál tajemnice premiéra Jany Nagyové je pro ni „grandiózní ostuda“.

K samotné Nečasově rezignaci se Peake vyjádřila stručnou SMS: „Rozhodnutí Petra Nečase bylo jediné možné,“ napsala v neděli večer. V obsáhlejším vyjádření ji nahradila místopředsedkyně strany Dagmar Navrátilová:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skrytá tvář útočníka na Babiše? Vážná dohra útoku

16:45 Skrytá tvář útočníka na Babiše? Vážná dohra útoku

Fyzický útok na lídra hnutí ANO a expremiéra Andreje Babiše, který schytal několik ran holí do spánk…