Byla to pomoc Dienstbierovi, vysvětloval Rath u soudu finanční toky. Senátor to odmítá

15.08.2013 19:56

Poslanec David Rath (dříve ČSSD) toho času stojící před soudem kvůli obvinění z korupce prohlásil, že chtěl finančně pomoci senátorovi a neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Dienstbierovi (ČSSD). Informuje o tom server Lidovky.cz. Dienstbier to jednoznačně odmítá.

Byla to pomoc Dienstbierovi, vysvětloval Rath u soudu finanční toky. Senátor to odmítá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Obžalovaný David Rath

Již sedmý den běží soudní líčení s poslancem Davidem Rathem. Ten si postěžoval mimo jiné nato, že je při jednání znevýhodněn. Na rozdíl od spolupracující obviněné Ivany Salačové má minimální čas na debatu se svými obhájci. Většinu času prý tráví v zatuchlém sklepě.

Nejsem lhář, jen nemám dost informací

Následně opanoval dění v soudní síni a popsal, že se s dalšími obviněními Kateřinou Pancovou a a Petrem Kottem bavili o penězích určených pro ČSSD, resp. pro senátora Jiřího Dienstbiera. "Dokonce jsem ho prosazoval i jako kandidáta na prezidenta, což si žádalo další prostředky," tvrdil Rath.

Dienstbier se ale od Rathových slov jednoznačně distancoval, když zdůraznil, že většinu peněz na prezidentskou kampaň obdržel od své strany. "A sociální demokracie má jasné auditované účetnictví. Takže nevím, jak by se tam ty peníze dostaly. To je prostě nesmysl," reagoval Dienstbier.

Rath si také postěžoval na to, že je příliš izolovaný a nemá dost informací. To může vést k tomu, že ve svých soudních promluvách občas vyřkne nepravdivou informací. To se stalo např. tehdy, když spolupracující obviněnou Salačovou nařkl z toho, že věnovala deset tisíc korun straně TOP 09. Záhy se však ukázalo, že to není pravda. Salačová podpořila jiné politické hnutí. A Rathovi se nelíbí, že ho kvůli tomu některá média označila za lháře.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala si jediným výrokem o dávkách zavařil. A hodně. „To je průs*r...“ zuří exposlankyně. A nejen ona

19:47 Fiala si jediným výrokem o dávkách zavařil. A hodně. „To je průs*r...“ zuří exposlankyně. A nejen ona

„Výrazně jsme zvýšili množství domácností, které mají nárok na sociální dávky.“ Tento podivuhodný vý…