David Rath by mohl před soud už v lednu, připomíná rozhlas

04.12.2012 15:09 | Zprávy
autor: olb

Český rozhlas připomněl, že vyšetřování kauzy Davida Ratha se chýlí ke konci, neboť kriminalisté už mají všechny potřebné důkazy. Obsáhlý spis čítá podle médií již padesát svazků. „Vazebně stíhaný Rath by se mohl dostat k soudu už v lednu,“ uvedl rozhlas s tím, že novinky v případu přinesl dnes deník Mladá fronta Dnes (MF Dnes).

David Rath by mohl před soud už v lednu, připomíná rozhlas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Projev byl sice dlouhý, ale ne tak úderný jako dříve

Bývalý středočeský hejtman a poslanec David Rath je podezřelý z korupce. Spolu s dalšími deseti lidmi měl ovlivňovat šest veřejných zakázek za téměř půl miliardy korun. Obhájci se se spisem, který má putovat k soudu, začnou seznamovat příští týden.

Pracovní přepisy odposlechů obviněného Ratha obsahují podle jeho advokáta Romana Jelínka pasáž, která podporuje Rathovo tvrzení o tom, že nevěděl, že si z bytu svých spoluobviněných odnáší úplatek.

Právě tuto část ale policie podle právníka Jelínka nezařadila mezi podklady pro soudce při rozhodování o vazbě, ani mezi podklady pro poslance při hlasování o politikově vydání. Jelínek kvůli tomu podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach ČT: Kdo hrozí stávkou? Politici mírní emoce

19:59 Krach ČT: Kdo hrozí stávkou? Politici mírní emoce

Změny ve financování veřejnoprávních médií vyvolávají nejen kritiku, ale i silná slova ze strany ved…