Foldyna se rozčílil: Dřív volali po přímé volbě, dnes stejní nadávají, že lidé neumí správně vybrat a konzumují fake news!

26.09.2019 18:14

V Poslanecké sněmovně se v rámci projednávání senátního návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana přiostřilo. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) vyzýval ostatní, ať přestanou kádrovat podle informací, které mají z wikipedie. Jaroslav Foldyna (ČSSD) označil členy opozice za ty, kteří chtějí odsoudit Zemana a zvrátit tak demokracii. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek mu vysvětlil, že poslanci neodsuzují, ale pouze zvažují, zda senátní návrh k ústavnímu soudu pustí.

Foldyna se rozčílil: Dřív volali po přímé volbě, dnes stejní nadávají, že lidé neumí správně vybrat a konzumují fake news!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Druhé čtení vládního návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Rozumějme, že se mění zvýšením. Přitom Babišova vláda tvrdila, že daně zvyšovat nebude
reklama

Patrik Nacher (za ANO) reagoval konkrétně na Jana Lipavského a členy strany Pirátů. „Jeho kolegové nás tady často moralizují, že máme jít po věcnosti a nemáme napadat nositele nějaké myšlenky. Přitom kolega Lipavský se tady pustil do prof. Gerlocha, jen protože má jiný názor,“ obořil se na nepřítomného poslance Nacher.

„Je nepřijatelné tady kádrovat, a přitom citovat wikipedii, pane kolego. Vám bylo 16 let, když se stal profesorem, tak s tímto přestaňte,“ přiostřil Nacher.

Dlouho hovořil také poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, podle kterého tato zbytečná kauza lidi jen zrazuje od toho, aby příště šli k volbám. „Veřejnost, která to dnes pozoruje, z velké části určitě nejsou ústavními právníky a dívají se na politiku selským rozumem, a říkají si, co se to tam v té Sněmovně děje. Lidi se akorát poklepají na hlavu a příště radši nepřijdou k volbám,“ řekl Foldyna.

Anketa

Pokud byste mohli zaslat televizní koncesionářský poplatek dle svého uvážení, kdo by ho dostal?

1%
14%
67%
hlasovalo: 25545 lidí
Opřel se také do některých poslanců, kteří podle něj kdysi volali po přímé volbě prezidenta a teď ji zase haní. „Velká část poslanců, kteří tady dnes sedí, před lety volala po přímé volbě prezidenta. Dnes tito stejní lidé nadávají, že veřejnost si neumí dobře vybrat, protože jen konzumuje fake news a podobně,“ hřímal Foldyna s tím, že se akorát snaží zvrátit demokracii cestou soudu.

Nakonec zopakoval, že prezidenta Zemana v přímé volbě zvolilo více než 2,8 milionu lidí, zatímco celých senátních voleb se zúčastnilo asi 114 tisíc obyvatel. „Vyzývám vás, neodsuzujte prezidenta Miloše Zemana,“ řekl na závěr výzvu ostatním poslancům.

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ihned přispěchal s vysvětlením, že poslanci nikoho odsoudit nemohou. „Budu reagovat tady na pana Foldynu, který hlásal, ať neodsuzujeme prezidenta. To ale prosím není náš úkol, my tady rozhodujeme, zda má senátní žalobu posoudit ústavní soud,“ vysvětlil Foldynovi Kalousek.

„To máte tak malou důvěru v ústavní soud, že rozhodne správně? Nebo se právě bojíte, jak by rozhodl?“ přidal poté řečnickou otázku přítomným.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Černoch víc než běloch“. Slavia a Parlament: Cizina se bude divit

20:01 „Černoch víc než běloch“. Slavia a Parlament: Cizina se bude divit

ANKETA Mezi českými politiky napříč celým spektrem UEFA se svým rozhodnutím o trestu pro slávistu On…