Gazdíkovi Starostové zažívají mezi lidmi nepříjemné věci. Zní hlasy o rozvodu s TOP 09

12.02.2014 7:07 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ANKETA Vedení TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) nedávno vydávali silná prohlášení, aby demonstrovali pevnost svého spojení na celostátní úrovni. Jak ale zjistily ParlamentníListy.cz, v regionech zdaleka takové nadšení nevládne. Krajští lídři Starostů a nezávislých mají často od občanů jen negativní reakce. Podle jiných už STAN není žádné malé dítě, aby bylo nerovným partnerem. „Už je čas myslet na to, abychom šli sami," sdělil například zlínský šéf hnutí Josef Jícha.

Gazdíkovi Starostové zažívají mezi lidmi nepříjemné věci. Zní hlasy o rozvodu s TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Když v minulém týdnu Lidové noviny přišly s informací, že by mohlo hnutí Starostové a nezávislí v Praze spojit své síly s hnutím ANO Andreje Babiše, vedení TOP 09 i Starostů to popřelo. Jak se ale ukazuje, nespokojenost mezi členy i voliči Starostů a nezávislých (STAN) se spojením s TOP 09 narůstá.

Redakce ParlamentníchListů.cz oslovila krajské předsedy Starostů a nezávislých z celé republiky, aby se vyjádřili k tomu, jakou mají od občanů zpětnou odezvu na spojení s TOP 09 a zda lidé netlačí Starosty k tomu, aby příště už do sněmovny kandidovali samostatně.

Krajským šéfům STAN kladly ParlamentníListy.cz tyto otázky: Jakou máte zpětnou vazbu od občanů a voličů na dosavadní, především celostátní, spolupráci s TOP 09? Mohou tyto pohledy ovlivnit výsledek Starostů a nezávislých v blížících se komunálních volbách? Jak vidíte spolupráci TOP 09 a STAN v budoucnu, třeba po odchodu Karla Schwazenberga z čela strany, uvažujete o osamostatnění?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

4:34 Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

Václav Klaus slaví 85. narozeniny. ParlamentníListy.cz se u příležitosti významného jubilea bývalého…