Kalousek se rozčílil a vmetl Zemanovi do tváře jeho slova z roku 2013

13.08.2017 13:37

Miroslav Kalousek (TOP 09) se podivuje nad tím, jak prezident Miloš Zeman mění názory podle toho, jak to vyhovuje jemu osobně nebo jeho spojencům z Pekingu či z Moskvy. Pokud někdo pochybuje o tom, že Miloš Zeman nerozhoduje vždy v nejlepším zájmu své země, může si prý porovnat prezidentova slova z roku 2013 s tím, co hlava státu říká v roce 2017.

Kalousek se rozčílil a vmetl Zemanovi do tváře jeho slova z roku 2013
Foto: Karel Sikora
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Velehradě

Prezident Miloš Zeman ústy svého mluvčího Jiřího Ovčáčka oznámil, že příštím českým premiérem jmenuje vítěze voleb. Reagoval tak na dotazy, zda by premiérem jmenoval i Andreje Babiše (ANO), když teď policie žádá o vydání tohoto poslance k trestnímu stíhání. Ovčáček k tomu poznamenal, že o vině a nevině rozhodují jen soudy, takže si i dosud nevinný Babiš zaslouží být jmenován premiérem. Jenže Miroslav Kalousek připomněl Miloši Zemanovi jeho vlastní slova z roku 2013.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„V roce 2013, při vyslovení nedůvěry Rusnokově vládě, Miloš Zeman ve sněmovně prohlásil, že stejně do voleb novou vládu jmenovat nebude. Odůvodnil to tvrzením, že ho JUDr. Ištvan informoval, že během několika týdnů budou padat obvinění po zátahu na Úřadu vlády. Ctnostně se tvářící prezident tehdy hřímal, že neponese odpovědnost za jmenování ministra, který ‚bude vládnout z vězeňské cely‘. Přitom nikdo tehdy obviněn nebyl a dodnes nebyl nikdo pravomocně odsouzen. Miloš Zeman bez jakékoliv úcty k vlastní zemi mění postoje podle toho, jak se to zrovna hodí jemu a jeho spojencům, ať už je to Babiš, Kreml, nebo Peking,“ napsal Kalousek na sociální síti Facebook.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

Je tedy jen na voličích, aby rozhodli o tom, zda chtějí mít za premiéra právě Andreje Babiše a za prezidenta člověka, který nerozhoduje v nejlepším zájmu své země, ale řídí se svými osobními zájmy či zájmy svých spojenců z Pekingu nebo z Moskvy.

Miroslav Kalousek doslova napsal:

Prezident bude jmenovat Andreje Babiše premiérem i tehdy, když se bude jednat o premiéra obviněného z trestného činu. V roce 2013, při vyslovení nedůvěry Rusnokově vládě, Miloš Zeman ve sněmovně prohlásil, že stejně do voleb novou vládu jmenovat nebude. Odůvodnil to tvrzením, že ho JUDr. Ištván informoval, že během několika týdnů budou padat obvinění po zátahu na Úřadu vlády. Ctnostně se tvářící prezident tehdy hřímal, že neponese odpovědnost za jmenování ministra, který „bude vládnout z vězeňské cely“. Přitom nikdo tehdy obviněn nebyl a dodnes nebyl nikdo pravomocně odsouzen. Miloš Zeman bez jakékoliv úcty k vlastní zemi mění postoje podle toho, jak se to zrovna hodí jemu a jeho spojencům, ať už je to Babiš, Kreml, nebo Peking. Rozhodnout tedy musí voliči. Jak ve volbách do sněmovny, tak ve volbách na Hrad.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček vyslechl projev Zemana a pro PL řekl: Nebyl bych tak kategorický. I z opozice se dají získat politické body

12:41 Hamáček vyslechl projev Zemana a pro PL řekl: Nebyl bych tak kategorický. I z opozice se dají získat politické body

„Já budu podporovat sociální demokracii, aby se neizolovala a vstoupili jsme do jednání o vládě. Bud…