Karel Schwarzenberg: Chci se stáhnout do ústraní

21.10.2017 19:31 | Zprávy

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů. "Lidé dnes očividně radši slyší sliby než pevné postoje," řekl Schwarzenberg. Podle něj po vítězství hnutí ANO a úspěchu hnutí Svoboda a přímá demokracie a Pirátů čekají Česko těžké časy.

Karel Schwarzenberg: Chci se stáhnout do ústraní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

"Zamyslete se nad tím, jaké strany nyní budou ve Sněmovně, to bude velmi obtížná situace pro příští léta," uvedl. Nevěří, že by Piráti mohli dlouhodobě uspět, i když z nich obavy nemá. Poznamenal, že jim ale chybí program a jednotné názory.

Schwarzenberg poblahopřál hnutí Starostové a nezávislí, kteří do Sněmovny vstoupí poprvé samostatně. "Jsem šťastný, že Honza Farský bude v Parlamentu," řekl. Podle něj to bude skvělý poslanec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pas, čtk

Bc. Matěj Gregor byl položen dotaz

Je pravda, že nebudete mít ministerstvo dopravy ani průmyslu?

Čekal bych, že hlavně o dopravu budete usilovat. Jak tedy chcete bojovat proti greendealu nebo třeba za zrušení zákazu aut se spalovacími motory, ale vůbec už z povahy názvu strany něco udělat pro dopravu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečně, to mělo být už dávno. Jednání o Babišově vládě se posouvají

18:01 Konečně, to mělo být už dávno. Jednání o Babišově vládě se posouvají

Budoucí vládní trojkoalice ladí program. Podle informací serveru ParlamentníListy.cz jdou jednání do…