Kníže obědval s Peake. Nečas ho naštval, zfackoval koaličního kamaráda

03.11.2012 16:09 | Zprávy

Poněkud rozladěně komentoval slova premiéra Petra Nečase po jeho projevu na kongresu ODS předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. „Premiér zde vyčetl chyby, kterých se dopustila ODS a tudíž také musel zároveň s tím zfackovat svého koaličního kamaráda,“ řekl pro ParlamentníListy.cz lítostivě Schwarzenberg.

Kníže obědval s Peake. Nečas ho naštval, zfackoval koaličního kamaráda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg na kongresu ODS

Šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg byl hostem kongresu občanských demokratů v Brně. Když premiér a dosavadní šéf ODS Petr Nečas promlouval ve svém téměř hodinovém projevu k delegátům, tak proto dobře slyšel, co utrousil i na adresu TOP 09. A to jej zřejmě znechutilo natolik, že jel poobědvat s čerstvě zvolenou předsedkyní strany LIDEM Karolínou Peake, jejíž strana měla ve stejný den a ve stejném městě svůj volební sněm.

Nečas se totiž kriticky vyjádřil k tomu, jak konfrontačně se vůči sobě chovají pravicové strany ODS a TOP 09, což je obě poškodilo. Zmínil i "nefungující" registry vozidel ministra dopravy Pavla Dobeše či "obtěžující" sKarty exministra práce Jaromíra Drábka. "Jako chyba se ukazuje má míra kolegiality a loajality s některými ministry," uvedl.

Zfackovaný koaliční kamarád

„Zpytování jeho vlastního svědomí v tom Nečasově projevu bylo chvalitebné, neboť vyčetl chyby, kterých se dopustila ODS. Jenže když si sypal popel na hlavu, tak tudíž také musel zároveň s tím zfackovat svého koaličního kamaráda,“ reagoval na to pro ParlamentníListy.cz podrážděně předseda TOP 09.

„Taková kritika ale každého koaličního partnera samozřejmě velmi ´potěší´,“ dodal ironicky Schwarzenberg.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Ministr životního prostředí

Konečně jste to rozsekl a díky za to. Jen teď tvrdíte, že nebudete na motoristy tlačit, aby navrhli někoho jiného. Znamená to, že klidně budete tolerovat, že nikoho nenavrhnou a Macinka bude řídit dvě ministerstva? Od tvrdí, že je klidně bude řídit až do prezidentských voleb. S tím jste v pohodě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo má vliv na Petra Pavla? A zajímá to vůbec někoho? Nové otázky

4:46 Kdo má vliv na Petra Pavla? A zajímá to vůbec někoho? Nové otázky

Někteří politici bývalé Fialovy pětikoalice začínají pod tíhou současného dění pomalu hovořit o Petr…