Ódéesák, co zběhl k Okamurovi, velí: K předčasným volbám, jakoukoliv cestou

19.06.2013 17:52 | Zprávy

Jak nakonec dopadne vládní krize? Domluví se koaliční poslanci na pokračování nebo nás čekají předčasné volby? O tom nejspíš rozhodnou nezařazení poslanci. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly tří z nich, zda koaličnímu slepenci dají důvěru.

Ódéesák, co zběhl k Okamurovi, velí: K předčasným volbám, jakoukoliv cestou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Radim Fiala

Nezařazených poslanců je celkem 17. Například dva z nich jsou ale ve vězení, další osmičku tvoří přeběhlíci z Věcí veřejných, kteří si dnes říkají LIDEM. Jim nezbývá než zaplatit za své vládní angažmá hlasovací loajalitou. Ani těch osm přeběhlíků ale nestačí, aby s nimi ODS a TOP 09 vytvořily 101, resp. 100 hlasů, protože poslanci ve vězení jsou na obou stranách, i když důvod Rathovy vazby se už jeví spíše jako vyrovnání rovnováhy sil ve sněmovně než skutečně seriózně odůvodněná vazba.

Handlů už bylo dost, na řadě jsou nové volby. Fiala jde za Okamurou

„Těch politických handlů už bylo opravdu dost,“ řekl redakci nezařazený poslanec (dříve ODS) Radim Fiala. O tom, co se bude dít dál v této zemi, by podle něj měli rozhodnout voliči v nových volbách. „Řekl jsem, že podpořím jakoukoliv cestu, která povede k co nejdřívějším předčasným volbám,“ říká poslanec. Jak dodal, je pevně rozhodnut nepodpořit jakoukoliv vládu současné trojkoalice, která by mohla vzniknout.

„Nechci ale podpořit ani žádný projekt takzvané úřednické vlády, která by dovládla do řádných voleb v květnu 2014,“ tvrdí Fiala. Už je podle něj na čase, aby se změnila především politická kultura. K tomu je prý třeba, aby rozhodli voliči, a to v nejkratším čase.

Pokud jde o Radima Fialu osobně, má ve svém dalším konání také jasno. „Myslím, že není žádným tajemstvím, že podporuji hnutí 'Úsvit přímé demokracie' Tomia Okamury,“ řekl pro ParlamentníListy.cz. S tímto hnutím je, jak říká, připraven jít do voleb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dohoda mezi STAČILO! a Sociální demokracií? „Jednat můžeme, ale je to na nich“

13:47 Dohoda mezi STAČILO! a Sociální demokracií? „Jednat můžeme, ale je to na nich“

Dojde nakonec ke sjednocení levice před volbami? Jak už ParlamentníListy.cz informovaly na základě d…