Poslanci řekli ano změně sociálních ústavů v organizace ministerstva

11.07.2012 9:53 | Zprávy

Sněmovna podpořila novelu, která umožní ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) zakládat ústavy sociální péče jako příspěvkové organizace. Ústavům to podle ministerstva umožní efektivnější hospodaření a motivuje je to k aktivnímu využívání příjmů z činnosti.

Poslanci řekli ano změně sociálních ústavů v organizace ministerstva
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Komunisté jsou zřejmě jako celek proti zákonu o církevních restitucích

Normu nyní projedná sociální výbor. Jejím obsahem je i možnost měnit čtyři přímo řízené ústavy sociální péče na státní příspěvkové organizace.

Převod na příspěvkovou organizaci čeká podle předlohy Ústav sociální péče pro zrakově postižené v Brně-Chrlicích, Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež Zbůch, Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež v Brně-Králově Poli a Diagnostický ústav sociální péče v Tloskově.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

MPSV , sněmovna , ústavy sociální péče

autor: olb

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Křik, fňukání, Dienstbier. „Skutečný důvod házení vidlí do Stačilo! je…“

4:45 Křik, fňukání, Dienstbier. „Skutečný důvod házení vidlí do Stačilo! je…“

Sociální demokracie se po oznámení snahy domluvit se na volební spolupráci s hnutím Stačilo! zbavila…