Poslanci zvolili členy rad České televize a Českého rozhlasu

26. 3. 2014 15:12

Sněmovna dnes volila nové členy rad České televize a Českého rozhlasu. Skončili přitom jejich nynější předsedové Milan Uhde a Tomáš Ratiborský, kteří se nedostali do užšího výběru. Ten provedl předem sněmovní volební výbor.

Poslanci zvolili členy rad České televize a Českého rozhlasu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odpolední zasedání sněmovny. Vláda v hojném počtu zrovna není
reklama

Osmnáctičlennou kandidátku pro sněmovní volbu šesti nových členů Rady ČT a devítičlennou kandidátku pro výběr tří členů Rady ČRo  sněmovní volební výbor sestavil před dvěma týdny.

Do televizní rady byli nominování například divadelník Petr Oslzlý, novinářka Petra Procházková, exposlankyně Ivana Levá, psycholog Ivan Douda, dále Jan Bednář, Luboš Beniak, Vratislav Dostál, Václav Dvořák, Richard Hindls, Zdeňka Hůlová, Vladimír Kuba, Dušan Kukal, Milena Macková, Hana Moučková, Roman Prorok, Karel Zýka a Michael Hauser. Posledním kandidátem pro sněmovní volbu do Rady ČT byl děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jakub Končelík.

Po dnešní volbě nově zamíří do Rady ČT Jan Bednář, Michael Hauser, Richard Hindls, Vratislav Dostál, Luboš Beniak a Ivana Levá.

Ve druhém kole do Rady ČRo se utkají Chalupa a Rejchrt

Do rozhlasové rady byli nominováni mimo jiné hudebník Mikoláš Chadima, farář Miloš Rejchrt, spisovatelka Lenka Procházková, Hana Dohnálková, Václav Chalupa, Jiří Vejvoda, Oldřich Šesták, Pavel Hekela a Jan Krůta.

V prvním kole byli zvoleni jen Hana Dohnálková a Jiří Vejvoda, ve druhém kole se o místo v radě utkají Václav Chalupa a Miloš Rejchrt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: olb
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sněmovna odmítla zpřísnit firmám podmínky pro zisk dotací

22:22 Sněmovna odmítla zpřísnit firmám podmínky pro zisk dotací

Poslanci dnes zamítli zpřísnění podmínek ve vládním návrhu zákona o evidenci skutečných majitelů. Se…