Rath zmínil peníze na volby. O svých ale nemluvil, všiml si Bublan

05.06.2012 18:29 | Zprávy

Sociální demokraté po Rathově řeči ve sněmovně stále jasněji opakují slova o dvojí policii. Jedné, která neřeší závažné případy ukazující na členy vládní koalice, a druhé, která tvrdě jde po opozičních politicích. Podle Rathova náměstka Marcela Chládka se Rath projevil jako velmi silná osobnost. Františku Bublanovi pak v poslancově řeči chyběla zmínka o slavné krabici od vína. A o dvojí policii jako jediný nehovořil.

Rath zmínil peníze na volby. O svých ale nemluvil, všiml si Bublan
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

Mediální show s Davidem Rathem v hlavní roli skončila rychle. Koalice se do ní nějak výrazně nezapojila a ČSSD, o jejíhož poslance šlo, koneckonců také ne. Jediný, kdo vyjádřil rezolutní postoj byl lídr NS-LEV 21 Jiří Paroubek, který uvedl, že pokud mu šéfka sněmovny Miroslava Němcová a ministr spravedlnosti jiří Pospíšil neodpoví na dotazy, Rathovo vydání nepodpoří.

Své slovo dodržel a hlasování se neúčastnil. Poslanci Ploc (ČSSD) a Škárka (BEZPP) pak byli jako jediní proti. Oslovení sociální demokraté velmi nenápadně podporují Rathovu verzi o zmanipulovanosti případu.


"Musím říci, že David Rath tam prokázal, jak silnou osobností ve skutečnosti je. Šlo o velmi emotivně silný projev, navíc poměrně dlouhý (Rath hovořil 45 minut, pozn. red.). Pevně věřím že policie ví, co dělá, protože kdyby tomu tak nebylo a ty náznaky se ukázaly jako pravdivé, tak by šlo o ohromný precedens," uvedl pro ParlamentníListy.cz člověk Rathovi velice blízký, náměstek středočeského hejtmana pro oblast školství Marcel Chládek.

Rathův výkon pozitivně ohodnotil i jeho sněmovní asistent a předseda ČSSD v Hostivici. "Projev jsem sledoval celý, byl skutečně konkrétní a kultivovaný a je dobře, že Davidu Rathovi bylo umožněno na veřejném zasedání vystoupit," sdělil pro ParlamentníLIsty.cz Patrik Tomšů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

4:34 Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

Václav Klaus slaví 85. narozeniny. ParlamentníListy.cz se u příležitosti významného jubilea bývalého…