Rudí svazáci se klaní Kim Ir Senovi. Filip chválí: Významný korejský politik

14.04.2012 23:30 | Zprávy

Letos si KLDR připomíná 100. výročí narození vůdce Kim Ir Sena. Přestože totalitní režim, který porušuje veškerá práva svých obyvatel, kritizuje celý svět, Svaz mladých komunistů Československa mu na svých stránkách projevuje obdiv.

Rudí svazáci se klaní Kim Ir Senovi. Filip chválí: Významný korejský politik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Autor článku uvádí, že Kim Ir Sen se narodil v době, kdy KLDR okupovalo Japonsko. Připomíná vůdcův život a uvádí, že on sám celý život bojoval za to, aby obyvatelé neživořili jako on, když byl malý. Dnes však mnoho lidí v KLDR hlady umírá a základních potravin je naprostý nedostatek. O tom ale mladí komunisté nepíší nic.

Soudruh Kim překonal nesnáze

„Po osvobození v srpnu 1945 začal korejský lid pod velením Kim Ir Sena budovat svou vlast, ale v letech 1950-53 byla Korea napadena USA, které ji celou brutálně a totálně zničily. Přitom zavraždily a utýraly mnoho obyvatel Koreje. Přesto však KLDR s internacionální pomocí ČLR a SSSR nad agresorem zvítězila. Ten byl nucen podepsat smlouvu o příměří. Byla to první porážka USA!“ překrucuje autor dějiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ondřej Vaněk, joh

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura a jeho sněmovna. Zítra se rozdají karty

19:00 Okamura a jeho sněmovna. Zítra se rozdají karty

Ve středu poslanci zvolí vedení sněmovny a díky nominaci Tomio Okamury je tradiční rituál na začátek…