Andrej Babiš je odporný člověk, řekl profesor Milan Knížák. A ministr financí takto reaguje

19.01.2015 13:32 | Zprávy

Ministr financí a první vicepremiér Andrej Babiš (ANO) pro ParlamentníListy.cz zareagoval na ostrou kritiku své osoby ze strany Milana Knížáka. Vyjádřil se rovněž ke spekulacím, že na něho údajně ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) shání kompromitující materiály. Babiš vše vyřešil rychle. Zda je odpornější on, nebo Knížák, ať prý rozhodnou čtenáři a žádné kompro na něho neexistuje.

Andrej Babiš je odporný člověk, řekl profesor Milan Knížák. A ministr financí takto reaguje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se při zahájení Evropského hlavního města kultury v Plzni vyjádřil také k některým politickým tématům. Při té příležitosti se tvrdě obul do vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše, kterého kritizuje dlouhodobě.

Ministr Babiš je podle Knížáka odporný člověk. „Nemám rád oligarchy. Všechno je kvůli němu. Zelená nafta, splavnost Labe, všechno kvůli němu. EU – za každou cenu tam musí být jeho člověk, aby mohl dostávat granty, protože on je potřebuje. Jak je ministr, dostal další úvěry od bank, tam má 24 miliard dluhu, ale dostal další úvěry. Jinak by banky váhaly, ale teď je dostává bez problémů. Kupuje, co může, půdu, teď i na Slovensku,“ řekl v Plzni Milan Knížák.

Babiš, nebo Knížák? Kdo je odpornější, ať prý rozhodnou čtenáři

„On, až si nahrabe, odejde, ale de facto bude pořád vládnout, protože bude mít obrovský majetek. Byl to člen KSČ, byl to estébák, ta spolupráce je jasně dokázaná, a dokonce mi tvrdí zasvěcení lidé, že ho naverbovali i do KGB. Tomu já bych klidně věřil, protože on je takový typ,“ dodal exšéf Národní galerie v Praze.

Redakce ParlamentníchListů.cz požádala o reakci přímo Andreje Babiše. Ten s odpovědí nijak neváhal, a dokonce uvedl, že sám nejspíš k životu potřebuje méně peněz než Milan Knížák.

„Kdo je odpornější – já, nebo Knížák? To nechám na vaše čtenáře. Nemusím nic hrabat, peněz možná potřebuju pro život méně než Knížák,“ vrátil úder ministr financí Andrej Babiš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prohrát příští volby a pryč s Fialou.“ Uvnitř  ODS padl plán

4:40 „Prohrát příští volby a pryč s Fialou.“ Uvnitř ODS padl plán

Pomohla značka SPOLU ve volbách do Evropského parlamentu jednotlivým stranám? Jak komu. Výsledky uka…