Já nic, já nic. Další rozruch mezi politiky kvůli seznamu zlodějů

23.01.2012 10:34 | Zprávy

Tikající politickou bombou, ale i novinářskou kachnou může být údajný seznam, na němž si měl bývalý manažer Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala zaznamenávat ty politiky, kteří od něj brali černé peníze. Ty mohly sloužit i na financování volebních kampaní některých politických stran.

Já nic, já nic. Další rozruch mezi politiky kvůli seznamu zlodějů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Už měsíc sedí ve vazbě bývalý manažer Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala. Těsně před Vánocemi byl zatčen pro podezření z mnohamiliónových úplatků při lukrativních pronájmech dálničních odpočívadel. V závěru minulého týdne přišel deník Právo s informací, že si Hala vedl seznam příjemců černých peněz a policie ho při domovní prohlídce u něj objevila.

Od té doby padají jména politiků obou nejsilnějších stran, která by na „výplatní listině“ mohla být. ČSSD svému ambicióznímu členovi pomohla k významnému postu, v němž ale vytrval i po roce 2006, kdy se v čele ministerstva dopravy střídali ministři za ODS. Seznam je prý nyní zamčen v policejním trezoru, aby se k němu nedostal nikdo nepovolaný.

Své jméno v seznamu odmítají všichni

Ti, kteří by na něm mohli figurovat, však podobné spekulace rázně odmítají. „Já? V životě jsem pana Halu neviděl, neznáme se, odkud taky,“ popřel pro časopis Týden své možné zapojení premiérův poradce Martin Říman. „Pokládám to za naprosto lživou a účelovou spekulaci a něco takového naprosto vylučuji. Toho člověka vůbec neznám,“ bránil se i jeho stranický kolega Boris Šťastný, donedávna šéf pražské ODS. A exministr Aleš Řebíček nepovažoval za nutné na podezření vůbec reagovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

21:53 Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

Vyplácí se finančně naší zemi Ukrajinci? Podle vlády ano, trend je prý jednoznačný. Jenže řada další…