Psali jsme:
John už sahal na kliku. Na vnitru ale ještě rozhodli o 90 milionech
Nemůžeme nic
Někdejší inspektorát cizinecké policie na pražské Koněvově ulici se v rámci reformy cizinecké policie přeměnil od 1. ledna 2011 na pracoviště Odboru azylové a migrační politiky (OAMP) ministerstva vnitra.
Správou této budovy byla pověřena Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra (SUZ), jež zdědila nevýhodný kontrakt i se všemi závazky plnění.
"Ta smlouva je nevypověditelná či přesněji velmi těžko vypověditelná. Druhá strana by musela porušit smluvní závazky, což nepředpokládám, že by učinila," vysvětlil redakci ParlamentníchListů.cz ředitel SUZ Miloslav Koudelný.
"Smluvní vztah existuje od roku 2006. Smlouvu o nájmu nebytových prostor za ČR uzavírala tehdy Policie ČR, správa hl.m. Prahy. Druhou stranou smluvního vztahu je společnost Vítkov Invest s.r.o. Máme pronajato zhruba 2600 metrů čtverečních při ceně 499 korun za metr do 31.října 2016," sdělil ParlamentnímListům.cz podrobnosti tiskový mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.
Citelné ztráty
Pronájem budovy tak v součtu vychází na 1 297 400 korun měsíčně. Celkem tedy resort vnitra utratí do roku 2016 okolo 90 milionů korun, které mohly být použity ať už na platy policistů či na tolik chybějící náklady na provoz. Navíc se jako nové pracoviště OAMP zvažovala budova v okresu Praha západ, patřící MV, čímž by zcela odpadly náklady za nájem. Kvůli nevypověditelnosti smlouvy na Koněvově ulici se muselo od návrhu ustoupit.
Policejní prezidium má poslední dobou vážné finanční problémy. Do kapitoly provoz se totiž už v dubnu muselo přelít 342 milionů z jiných kapitol a Petr Lessy nyní požádal vládu o další přesun 58 milionů, tentokrát však z prostředků určených původně na prémie policistů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Kozdera