Odvolání Sobotky: Miloš Zeman znovu promluvil

10.12.2015 6:35 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Uvažuje prezident Zeman o odvolání premiéra Sobotky? Co říká na to, že nedávný útok na jeho osobu ze strany předsedy vlády byl nejspíš připravovanou kolektivní prací týmu Sobotkových poradců? Jak by se lidé v Králíkách měli bránit zbudování detenčního zařízení pro imigranty? A proč nesouhlasí s dalšími omezeními legálního držení zbraní mezi lidmi? Na takové a mnoho dalších otázek odpovídal ParlamentnímListům.cz prezident Miloš Zeman. Nyní přinášíme krátkou upoutávku.

Odvolání Sobotky: Miloš Zeman znovu promluvil
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman při rozhovoru s Radimem Panenkou pro PL

Poté, co se premiér Sobotka řadou ostrých slov opřel do prezidenta a především v rozhovoru pro HN ho zkritizoval, vyšlo najevo, že jde o jakousi „kolektivní práci“ týmu jeho poradců, kteří prý na premiérově útoku na prezidenta delší dobu pracovali, a toto byl výsledek. V chystaném rozhovoru se i na to ParlamentníListy.cz hlavy státu zeptaly.

„Jsou lidé, kteří mají obsesi kritizovat jakýkoli můj výrok, což je podle mého názoru tak trochu projev komplexu méněcennosti. Pokud jde o politiky, kteří se nechají zmanipulovat svými poradci, pak pochybuji o jejich stabilních názorech, protože každý z nás má poradce, ale poradci jsou tady od toho, aby radili, nikoli od toho, aby rozhodovali,“ uvedl Miloš Zeman.

Za takovou snahu by Zeman své poradce vyhodil

„Snažit se přesvědčit samozřejmě mohou, ale já jsem poměrně odolný člověk a mohlo by to skončit vyhozením těchto poradců,“ reagoval prezident na otázku, jestli si tedy nedovede představit, že jeho vlastní tým poradců by se na něčem domluvil a snažil se ho úspěšně přesvědčit o něčem, o čem by prezident sám nebyl přesvědčený.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přepočítali se, Babiš to myslí vážně. Toto už zrušil

4:44 Přepočítali se, Babiš to myslí vážně. Toto už zrušil

Bouřlivé reakce a varování před „armagedonem“ ukazují, že reorganizace na Úřadu vlády ťala do živého…