Petříček ven? Babiš čelil slovům muže od Nečase. PL mají výsledek

05.06.2020 14:59

Bývalý poradce tehdejšího premiéra Nečase a nyní komentátor webu Forum24 Jiří Sezemský přišel se spekulací, že Andrej Babiš hodlá vyměnit ministry Petříčka a Zaorálka, ale šéf ČSSD Hamáček záměr blokuje. Podle premiéra jde o nesmysl.

Petříček ven? Babiš čelil slovům muže od Nečase. PL mají výsledek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

„Tlak Vojtěcha Filipa na odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka vypadá jen jako laciné gesto před volebním sjezdem KSČM. Jedná se ale o širší partii se zájmy Hradu v pozadí. Premiér Babiš proto uvažuje o rekonstrukci vlády, kterou nabídl Janu Hamáčkovi. Zatím neúspěšně,“ uvádí Jiří Sezemský v článku na webu Pavla Šafra.

Jak to je? Je konec dvou sociálnědemokratických ministrů na obzoru? ParlamentníListy.cz se zeptaly přímo předsedy vlády Andreje Babiše, jehož odpověď byla jednoznačná. „Není to pravda,“ sdělil nám premiér.

Kritika ministra zahraničí Tomáše Petříčka ze strany KSČM, která toleruje Babišovu vládu, je dlouhodobá. Podle šéfa strany Vojtěcha Filipa neslouží Petříček českým národním zájmům a měl by skončit.

Ministra zahraničí nedávno kritizoval i prezident Miloš Zeman, který uvedl, že Petříček nedodržel slib, který mu dal, že se tzv. odstřihne od kontroverzního bývalého europoslance Miroslava Pocheho. Ministrem se původně měl stát přímo Poche, ale jeho jmenování prezident důrazně odmítl. ČSSD následně nabídla právě Petříčka, který dříve pracoval jako Pocheho asistent v Evropském parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda dostane podklady k vodíkové strategii země

14:33 Vláda dostane podklady k vodíkové strategii země

Redukce emise skleníkových plynů a zároveň podpora hospodářského růstu. Cíl Vodíkové strategie České…