Přituhuje. Zeman září, Fischer se potápí a není to náhoda

08.01.2013 13:49 | Zprávy

Za propadem Jana Fischera v průzkumech pro prezidentskou volbu je podle mediálních odborníků jeho nedostatečná rvavost a také to, že mu je připomínána jeho komunistická minulost. Proto není vyloučeno, že se do druhého kola probojuje na jeho úkor Vladimír Franz, představující protest proti establishmentu, nebo noblesní Karel Schwarzenberg.

Přituhuje. Zeman září, Fischer se potápí a není to náhoda
Foto: hns
Popisek: Jan Fischer versus Miloš Zeman

Dlouhé měsíce mohl Jan Fischer zálibně hledět na průzkumy zjišťující šance prezidentských kandidátů pro historicky první přímou volbu. S jejím blížícím se termínem ale jeho podpora slábla .

„Podle mého Jan Fischer v závěru kampaně nic nepokazil, ale jeho pokles se dal očekávat v souvislosti s tím, jak všichni ostatní vyeskalují svou kampaň, hlavně tedy Miloš Zeman. Jan Fischer prostě není rvavá tvář, není to dravý člověk a jakékoli nucení se do této pozice mu nesedí,“ říká pro ParlamentníListy.cz mediální odborník Daniel Köppl, jenž byl dlouhá léta šéfredaktorem týdeníku Marketing&Media.

Fischera sráží stranická minulost a Hanákova výzva

To bývalý prezident Rady pro reklamu a dlouholetý ředitel Asociace komunikačních agentur Jiří Mikeš je přesvědčen, že svou roli sehrála skutečnost, že se začala víc připomínat Fischerova komunistická minulost. „Lidé si uvědomují, že vstoupil do KSČ v době, kdy tak činili především kariéristé, jimž členství mělo k něčemu pomoci. Zabrat mohla i výzva herce Tomáše Hanáka, aby kvůli tomu nekandidoval,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Jiří Mikeš, lektor Vysoké školy ekonomické na Katedře obchodního podnikání a komerčních komunikací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z Foltýna je Goebbels. Definitivně. Video k výročí je podle politiků zlomem

17:44 Z Foltýna je Goebbels. Definitivně. Video k výročí je podle politiků zlomem

Vládní Foltýnův odbor strategické komunikace spolu s Lipavského Ministerstvem zahraničí společně zve…