Robert Pelikán uvažuje, že skončí v politice

07.04.2018 11:51 | Zprávy
autor: vef

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) uvažuje o svém konci v politice. Poté, co totiž vydal ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA, nepočítá s tím, že by jej prezident Miloš Zeman jmenoval znovu do ministerského křesla. Řekl to v rozhovoru pro Lidové noviny.

Robert Pelikán uvažuje, že skončí v politice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Pelikán

V případě, že by Pelikán skutečně již neseděl na postu ministra spravedlnosti, skončil by v politice zcela. Složil by zřejmě i mandát poslance. Za svým vydáním Jevgenije Nikulina si ale stojí. „Myslím, že jsem dodržel i literu zákona,“ sdělil Pelikán. Tlaku kvůli vydání však ministr spravedlnosti čelí nejen ze strany prezidenta Miloše Zemana, ale i komunistů.

Nikulin byl podle Pelikánových slov velice podezíravý a opatrný. „V tomto ohledu s ním byly problémy,“ řekl Pelikán s tím, že Nikulin se bál podstoupit lékařskou péči, aby nebyl něčím otráven. Pelikán sám se dle svých slov s Nikulinem v české vazbě nesetkal. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Derby

Mně přijde, že to, co se odehrálo na derby se děje jen ve fotbale. Proč je otázka. Ptám se i na váš návrh řešení? Máte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Provokace.“ Němci zjistili pravdu o Posseltovi. Navíc historka

4:44 „Provokace.“ Němci zjistili pravdu o Posseltovi. Navíc historka

Němci výrazně podcenili reakci české veřejnosti na záměr uspořádat v Brně sjezd Sudetoněmeckého land…