Robert Pelikán uvažuje, že skončí v politice

07.04.2018 11:51 | Zprávy

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) uvažuje o svém konci v politice. Poté, co totiž vydal ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA, nepočítá s tím, že by jej prezident Miloš Zeman jmenoval znovu do ministerského křesla. Řekl to v rozhovoru pro Lidové noviny.

Robert Pelikán uvažuje, že skončí v politice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Pelikán

V případě, že by Pelikán skutečně již neseděl na postu ministra spravedlnosti, skončil by v politice zcela. Složil by zřejmě i mandát poslance. Za svým vydáním Jevgenije Nikulina si ale stojí. „Myslím, že jsem dodržel i literu zákona,“ sdělil Pelikán. Tlaku kvůli vydání však ministr spravedlnosti čelí nejen ze strany prezidenta Miloše Zemana, ale i komunistů.

Nikulin byl podle Pelikánových slov velice podezíravý a opatrný. „V tomto ohledu s ním byly problémy,“ řekl Pelikán s tím, že Nikulin se bál podstoupit lékařskou péči, aby nebyl něčím otráven. Pelikán sám se dle svých slov s Nikulinem v české vazbě nesetkal. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

K čapímu hnízdu

Dobrý den, podle mě je hlavní problém v tom, že kauza po tolika letech nebyla uzavřena, vás tento fakt neznepokojuje? Padni komu padni, ale aby jak je možné se soudy tak vlečou? To není jen tento případ

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veteráni z Ukrajiny do ČR? Ne. A rodiny vrátit. Tvrdý vzkaz politiků

20:12 Veteráni z Ukrajiny do ČR? Ne. A rodiny vrátit. Tvrdý vzkaz politiků

Nárůst kriminality a hrozba ozbrojených gangů. Na takový scénář po skončení války na Ukrajině a příc…