Skoro dva a půl milionu pro Nagyovou. Úřad vlády zveřejnil dlouho tajené částky

03.08.2013 6:58

Z informací o platech úředníků Úřadu vlády vyplývá, že Jana Nagyová brala zhruba dvakrát tolik, co jiní úředníci ve stejném postavení. Z včera zveřejněných údajů je zřejmé, že přítelkyně expremiéra dostala například jen na odměnách za tři roky 2 465 000 korun. Úřad vlády z důvodu transparentnosti zveřejnil platy na Úřadu vlády z doby Nečasova působení ve funkci premiéra.

Skoro dva a půl milionu pro Nagyovou. Úřad vlády zveřejnil dlouho tajené částky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová
reklama

Z informací o platech, které byly včera zveřejněny, vyplývá, že Petr Nečas finančně štědře odměňoval svou přítelkyni a zároveň šéfku kabinetu Janu Nagyovou. Deník MF Dnes přitom zdůrazňuje, že zástupci SPOZ, kteří prý nyní Úřad vlády řídí, rádi tyto informace poskytli veřejnosti.

Jana Nagyová za tři roky, kdy dělala Nečasovi šéfku kabinetu, získala na odměnách 2 465 000 korun. Její základní plat byl prý v letech 2011 a 2012 zhruba 83 190 korun. Deník uvádí, že takový příjem nijak zvlášť nevybočuje z poměrů v podobných funkcích ve státní správě.

Ale práci Jany Nagyové Petr Nečas oceňoval přece jenom podstatněji. Další osoby ve funkci ředitele sekce na Úřadu vlády měly o dvacet tisíc menší plat a odměny něco málo nad sto tisíc ročně.

Současný vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin na otázku MF Dnes uvedl, že jeho plat mu byl podle tabulek navržen ve výši 91 780 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čerstvé nařízení vlády: Omezení volného pohybu osob se prodlužuje do 1. dubna

18:15 Čerstvé nařízení vlády: Omezení volného pohybu osob se prodlužuje do 1. dubna

Omezení volného pohybu osob, stejně jako zavřené hospody, bylo prodlouženo do prvního dubna. Shodla …