V pondělí bude vláda schvalovat návrh Státního závěrečného účtu za rok 2018

28.04.2019 20:20 | Zprávy
autor: nab

Ministerstvo financí plánuje loňský přebytek státního rozpočtu 2,9 miliardy korun využít na snížení vydaných státních dluhopisů o 1,6 miliardy korun a na zvýšení stavu na účtech státních finančních aktiv o 1,3 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu Státního závěrečného účtu za rok 2018, který má ČTK k dispozici. Materiál v pondělí projedná vláda. Schválený rozpočet na loňský rok počítal se schodkem 50 miliard korun.

V pondělí bude vláda schvalovat návrh Státního závěrečného účtu za rok 2018
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pravidelné interpelace na premiéra a jeho ministry. Den před velikonočními svátky byla poslanecká i vládní účast prachbídná

Dokument, který shrnuje hospodaření státu, kabinet schvaluje každoročně a následně jej předkládá Poslanecké sněmovně ke schválení.

Materiál zahrnuje také přehled ekonomického vývoje České republiky včetně vývoje souhrnu veřejných rozpočtů a vládního dluhu, souhrnné údaje o výsledcích rozpočtového hospodaření dalších složek veřejných rozpočtů, přehled o státních finančních aktivech a pasivech a o státních zárukách a přehled o stavech fondů organizačních složek státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Prý jste pro školné

Je to pravda? Proč? A to by se podle vás mělo platit jen na VŠ nebo na všech stupních?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prague Pride či Člověk v tísni. Máme vyúčtování „do halíře“

5:21 Prague Pride či Člověk v tísni. Máme vyúčtování „do halíře“

Je to téměř geniální plán. Dlouhé roky Brusel do Česka pumpuje stovky milionů na “rozvoj a profesion…