Vláda bude jednat o vydání dluhopisů i budoucnosti mýta

04.12.2013 6:06 | Zprávy
autor: adr, čtk

Vláda v demisi se bude dnes zabývat návrhem Ministerstva financí vydat příští rok dluhopisy až za 209,6 miliardy korun. Peníze chce úřad využít na odkup dluhopisů splatných v příštím roce a odkup dalších dluhopisů z trhu. Nově vydané dluhopisy by neměly zvýšit státní dluh.

Vláda bude jednat o vydání dluhopisů i budoucnosti mýta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Jiřího Rusnoka

Není jasné, zda se bude kabinet Jiřího Rusnoka zabývat také prolomením těžebních limitů, jak v úterý žádala tripartita. Podle mluvčí vlády Jany Jabůrkové to na programu jednání sice není, ministerstvo průmyslu to ale případně může předložit jako mimořádný bod.

Ministři projednají rovněž způsob výběru mýtného od kamionů a autobusů po roce 2016, kdy vyprší smlouva se současným provozovatelem - společností Kapsch. Varianty počítají s možnostmi od ponechání současné podoby až po rozšíření plateb na silnice druhé a třetí třídy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Převaděči

Jaká tvrdší pravidla pro převaděče jste navrhla? A co mi teda nejde do hlavy, proč je někdo proti tvrdíš pravidlům? Jestli to chápu dobře, tak zpřísnění pravidel neprošlo, takže pro to musela být většina politiků z EU? Je to tak? A kdo proti byl z těch českých? A vůbec jaká země byli nejvíc proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Provokace.“ Němci zjistili pravdu o Posseltovi. Navíc historka

4:44 „Provokace.“ Němci zjistili pravdu o Posseltovi. Navíc historka

Němci výrazně podcenili reakci české veřejnosti na záměr uspořádat v Brně sjezd Sudetoněmeckého land…