Vláda bude rozvolňovat. Jde o děti. Koncerty, divadla a zoo budou přístupnější

25.09.2021 14:19

Vláda chce prý ulevit žákům a studentům a zbavit je covidových testů. Epidemie se údajně vyvíjí stabilizovaně, a testování ve školách se neosvědčilo. Návštěvy zoo, botanických zahrad, galerií, zámků, veletrhů, koncertů, divadel budou nyní pro děti snad příjemnější a bez stresu.

Vláda bude rozvolňovat. Jde o děti. Koncerty, divadla a zoo budou přístupnější
Foto: Good Test / Singclean
Popisek: Testování dětí výtěrem z nosu. Ilustrační foto

Vláda Andreje Babiše bude v pondělí projednávat rozvolnění dalších opatření proti šíření koronaviru. Měla by se týkat hlavně žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu.

Anketa

Co chcete od příští vlády nejvíc?

hlasovalo: 27493 lidí
Tuto informaci přinesl web Seznam zprávy a vyplývá údajně z návrhu nařízení, které má redakce k dispozici. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se k věci zatím nechtěl vyjadřovat.

Web s odkazem na dokument uvádí, že ministerstvo v něm navrhované rozvolňování odůvodnilo relativně stabilizovaným vývojem epidemie a výsledky testování ve školách. S ohledem na to upravilo okolnosti, za nichž nebudou muset děti a studenti z jedné třídy a jejich doprovod předkládat doklad o negativním testu na covid-19, o prodělání koronaviru před nejvýše 180 dny nebo o očkování.

Osvědčení o bezinfekčnosti tak pravděpodobně nebude potřeba na kroužky a další volnočasové aktivity pro skupiny nad 20 dětí, a to prý pokud jde o pravidelné aktivity ve stálém kolektivu. Děti a studenti z jedné třídy se také nebudou muset testovat či prokazovat očkováním, když budou při škole v přírodě ubytováni společně v ubytovacím zařízení. Stejné podmínky mají platit i při návštěvách zoologických nebo botanických zahrad, galerií, zámků, veletrhů, koncertů, divadel, sportovních utkání nebo třeba poutí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řešily se volby, rekonstrukce vlády? Havlíček předstoupil před novináře

17:08 Řešily se volby, rekonstrukce vlády? Havlíček předstoupil před novináře

Vláda ANO a ČSSD se dnes podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) vůbec nezabývala výsledkem sněmo…