Vláda dostane k posouzení analýzy o zákazu KSČM

23.11.2011 6:38

Vláda ve středu posoudí expertní analýzy, které jí měly přinést argumenty pro pozastavení činnosti KSČM. Ministerstvo vnitra o posudky požádalo čtyři znalce, ani jeden z nich takový krok nedoporučil. Vláda tak bude zvažovat, jak bude postupovat dál, ministerstvo navrhuje dál stranu a sdružení s ní svázaná sledovat. Informuje agentura ČTK.

Vláda dostane k posouzení analýzy o zákazu KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip v rámci volební kampaně
Ministerstvo vládě už dřív předložilo svou analýzu, která pozastavení činnosti KSČM také nedoporučovala. Podle jeho expertů komunisté nenaplňovali žádný z bodů, které Nejvyšší správní soud v minulosti vyjmenoval jako možné důvody pro zrušení politické strany. Právníci nenašli důkazy, že by KSČM ohrožovala demokracii. Kabinet ministrovi Janu Kubicemu přípravu návrhu na pozastavení činnosti přesto v létě uložil.

Vláda nesouhlasí s návrhem na referendum o vyrovnání s církvemi

Ministři ve středu proberou také návrh novely zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, která má urovnat spor s EK o výklad paragrafů týkajících se možnosti soudního odvolání. V případě, že Česko nenajde pro Brusel přijatelné řešení, hrozí státu mnohamilionové pokuty a riziko zastavení evropských dotací na výstavbu silnic.

Záporně se vláda zřejmě vysloví k návrhu poslanců KSČM na vydání ústavního zákona o referendu k vyrovnání s církvemi. Stejně zřejmě dopadne návrh ČSSD na vydání ústavního zákona o obecném referendu. Kabinet posoudí také návrh na změnu občanského zákoníku z dílny ČSSD. Vyškrtnuto by mělo být ustanovení, podle kterého lidé nemohou rychle a bez sankcí odstoupit od spotřebitelské smlouvy.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil požádá o 219 milionů korun z rozpočtové rezervy na dorovnání platů soudců. Úřad jim chce plošně vyplatit rozdíl ve mzdách za deset měsíců, který vznikl poté, co Ústavní soud (ÚS) zrušil část zákona snižující jejich platovou základnu.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať se ČSSD vyjádři, zda chce být ve vládě, dupnul si Babiš. A Hamáček se vyjádřil

18:54 Ať se ČSSD vyjádři, zda chce být ve vládě, dupnul si Babiš. A Hamáček se vyjádřil

Předseda ČSSD Jan Hamáček se na svém twitterovém účtu vyjádřil ke slovům premiéra Andreje Babiše (AN…