Chci křičet! vyjádřil se Vít Bárta k řečem o zásluhách Pospíšila

28.06.2012 10:54

Poslanec VV Vít Bárta ve svém internetovém deníku kritizuje čtvrteční rozhovor deníku MF Dnes s premiérem Petrem Nečasem (ODS). Ačkoliv Bárta připomíná, že sám není vůči manipulativnímu Pospíšilovi objektivní, otázka deníku mu vadí, protože nemá s objektivní novinářskou prací nic společného. Navíc justici u nás rozhýbaly VV, nikoliv odvolaný ministr.

Chci křičet! vyjádřil se Vít Bárta k řečem o zásluhách Pospíšila
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta
reklama

Redaktor deníku MF Dnes se v rozhovoru ve čtvrtečním vydání novin zeptal Nečase, zda se členové ODS nelekli, že Pospíšil a Kubice dali žalobcům a policistům volnou ruku.

Podle Bárty MfD zjevně opomněla, že sama opakovaně upozorňovala na snahu Kubiceho odvolat policejního prezidenta během tohoto roku. „Tomu se neříká volná ruka, ale házení klacků pod nohy!“ píše Bárta na svém webu a dodává, že „otázka Dolejšího je manipulativní a nemá s objektivní novinářskou prací nic společného!“

Celý článek V. Bárty ZDE

Bárta doslova píše: „Chci křičet.“ Totiž nebýt podzimního ultimáta v roce 2010, Pospíšil by se státním zastupitelstvím neudělal nic. Bárta míní, že to VV rozhýbaly justici a policii, ne Kubice, ani Pospíšil.

„A upřímně, když vidím, jak nové, zemanovské vedení státního zastupitelství v Olomouci zametá kauzu senátora Lajtocha z ODS pod koberec, včetně celého vedení radnice v Přerově pod vedením ODS a ČSSD, nejsem si jist, že státní zastupitelství jde cestou ideální,“ říká Bárta.

V článku Bárta dále přiznává, že on sám je vůči Pospíšilovi neobjektivní. Důvodem je Pospíšilův plzeňský kmotr Jurečko se Škárkou, jež stojí za Bártovou, podle něj nesmyslnou, soudní peripetií. Navíc nebude glorifikovat ministra, který za Topolánkovy vlády řídil, ba chválil lidi, proti kterým v Nečasově vládě vystupuje a je za to chválen.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…