Exšpión Randák obviňuje šéfa BIS z podlézání politikům

27.08.2011 21:19 | Zprávy
autor: Pavel Kozdera

Bývalý šéf civilní rozvědky UZSI Karel Randák se ze společenského života nestáhl. Ba naopak, pohybuje se v něm víc než kdykoli před tím. Nejenže pomáhá na světlo korupčním kauzám z pozice hlavního vyšetřovatele v Nadačním fondu proti korupci, ale v nedávném rozhovoru se opřel i do současného šéfa BIS Jiřího Langa.

Exšpión Randák obviňuje šéfa BIS z podlézání politikům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace
Jedná se pouze o otevření starých jizev nebo má Randákova kritika Langovy osoby nějaké hlubší opodstatnění?

Psali jsme:
Exšéf rozvědky Randák řídí vlastní policii. V Nadaci proti korupci
Tato země nesmí být jen pro gaunery, apeluje na národ Okamura

Lang se jim podbízí

"V 90. letech lidé začali pomalu chápat, že se tajné služby dají k něčemu využít. To platí především o vnitřní službě, Bezpečnostní informační službě (BIS), kontrarozvědce. To je mocenský nástroj, ať chcete, nebo ne. Rozvědka funguje v zahraničí, neví nic o privatizačních procesech bank, o šmelinách... Samozřejmě se jim něco donese, ale tyhle informace nezpracovávají. Zatím co BISka po nich jde cíleně, a tudíž je využitelná jako informační zdroj pro politiky.

A právě ve druhé polovině devadesátých let to čeští politici pochopili. A využívají ji do dneška. Chybou vedení BIS však vždycky bylo to, že šlo politikům příliš na ruku. Ředitel kontrarozvědky by neměl za politiky běhat, podbízet se jim a říkat my tu máme ještě tohle a tohle by vás taky mohlo zajímat... A právě to bohužel současný ředitel BIS Jiří Lang dělá," uvedl v rozhovoru pro finmag.cz Randák.

SLEDUJEME TÉMA Korupce

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

11:26 Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

„Zjistili jsme, že bývalá vláda se nikdy nedostala přes dvě procenta, protože do toho započítávala v…