O záměru vedení resortu ve středu informoval týdeník Ekonom, podle kterého tak ministerstvo ušetří až pětinu nákladů na údržbu svých areálů. Podle Štábla se obrana snaží, aby vojenské objekty v dané oblasti spravovala vždy jedna konkrétní soukromá firma, která bude opravovat či uklízet armádní budovy.
Tím se podle obrany sníží administrativa a zjednoduší správa vojenských nemovitostí. "Krok také povede k lepší transparentnosti a efektivitě při vynakládání finančních prostředků," uvedl Štábl. Soukromé firmy nebudou spravovat vojenské ubytovny, které má na starosti Armádní servisní příspěvková organizace.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



