Vondrovo ministerstvo zadalo zakázku na montáž radiostanic za 28 milionů

04.08.2012 15:30 | Zprávy

Ministerstvo obrany objednalo u firmy MEDTEC-VOP zakázku na montáž radiostanic a GPS přijímačů do obrněných vozidel Iveco. Hodnota zakázky činí více než 28 milionů korun.

Vondrovo ministerstvo zadalo zakázku na montáž radiostanic za 28 milionů
Foto: tan
Popisek: Ministr Alexandr Vondra

Mluvčí ministerstva obrany Jany Zechmeisterové prohlásila, že společnost zvítězila v ve výběrovém řízení, protože podala cenově nejvýhodnější nabídku.

Obrněné vozy Iveco dostala česká armáda darem od USA v rámci programu, v němž Američané pomáhají vybavit spojenecká vojska. "Doručení tohoto zboží z USA trvalo téměř tři roky. Proto nemohla být zástavba uvedených zařízení provedena jako součást smlouvy uzavřené v roce 2009 se společností PRAGA-Export," dodala mluvčí ministerstva.
 
Hlavním předmětem smlouvy je tak montáž radiostanic a přijímačů signálu GPS. Radiostanice Falcon III využívají armády NATO. Vozidla jimi vybavená jsou plně kompatibilní s jednotkami ostatních koaličních spojenců.  
 
Navigační zařízení DAGR je specifické tím, že ho nelze rušit. "To znamená, že vláda USA jako provozovatel tohoto zařízení zabezpečí trvalý příjem signálu GPS," vysvětlila Zechmeisterová.
 
Darovaná vozidla Iveco jsou již využívána vojáky u jednotlivých útvarů. Jelikož neměla adekvátní vybavení, příslušníci armády museli situaci řešit používáním náhradní techniky.
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: bob

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Protizákonná pomoc Ukrajině. Slovenský skandál doléhá na Černochovou

10:42 Protizákonná pomoc Ukrajině. Slovenský skandál doléhá na Černochovou

Na Slovensku se bude řešit postup bývalého ministra obrany Jaroslava Nadě. Ten prosadil předání třin…