Vondrovo ministerstvo zadalo zakázku na montáž radiostanic za 28 milionů

04.08.2012 15:30

Ministerstvo obrany objednalo u firmy MEDTEC-VOP zakázku na montáž radiostanic a GPS přijímačů do obrněných vozidel Iveco. Hodnota zakázky činí více než 28 milionů korun.

Vondrovo ministerstvo zadalo zakázku na montáž radiostanic za 28 milionů
Foto: tan
Popisek: Ministr Alexandr Vondra

Mluvčí ministerstva obrany Jany Zechmeisterové prohlásila, že společnost zvítězila v ve výběrovém řízení, protože podala cenově nejvýhodnější nabídku.

Obrněné vozy Iveco dostala česká armáda darem od USA v rámci programu, v němž Američané pomáhají vybavit spojenecká vojska. "Doručení tohoto zboží z USA trvalo téměř tři roky. Proto nemohla být zástavba uvedených zařízení provedena jako součást smlouvy uzavřené v roce 2009 se společností PRAGA-Export," dodala mluvčí ministerstva.
 
Hlavním předmětem smlouvy je tak montáž radiostanic a přijímačů signálu GPS. Radiostanice Falcon III využívají armády NATO. Vozidla jimi vybavená jsou plně kompatibilní s jednotkami ostatních koaličních spojenců.  
 
Navigační zařízení DAGR je specifické tím, že ho nelze rušit. "To znamená, že vláda USA jako provozovatel tohoto zařízení zabezpečí trvalý příjem signálu GPS," vysvětlila Zechmeisterová.
 
Darovaná vozidla Iveco jsou již využívána vojáky u jednotlivých útvarů. Jelikož neměla adekvátní vybavení, příslušníci armády museli situaci řešit používáním náhradní techniky.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bob

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na kamarádky osobní údaje uzavřela několik úvěrů. Hrozí jí pět let natvrdo

12:04 Na kamarádky osobní údaje uzavřela několik úvěrů. Hrozí jí pět let natvrdo

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Karových Varech zahájili trestní stíhání dvaatřice…