Vystoupil náčelník jednotek radiační, chemické a biologické ochrany Ruské federace

7.3.2022 3:57 odp. | Ze sítí

Během pondělí se v ruských médiích objevilo hned několik zpráv identického rázu. Ukrajina spolupracovala s USA v oblasti výzkumu. Ne však ledajakého. Podle Igora Kirillova, náčelníka jednotek radiační, chemické a biologické ochrany Ozbrojených sil Ruské federace, Ukrajinci posílali do Států tisíce vzorků na zkoumání. Po Kirillovově vystoupení se přidalo také ruské ministerstvo obrany s tvrzením, že americké financování biologických laboratoří na Ukrajině přesahuje 200 milionů dolarů.

Vystoupil náčelník jednotek radiační, chemické a biologické ochrany Ruské federace
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Igor Kirillov, náčelník sil radiační, chemické a biologické obrany ozbrojených sil RF

Biolaboratoře ve Lvově pracovaly s patogeny moru, antraxu a brucelózy. V Charkově a Poltavě (zhruba 350 km východně od Kyjeva, pozn. red.) pak s patogeny záškrtu, salmonelózy a úplavice. Uvedl to Igor Kirillov, náčelník sil radiační, chemické a biologické obrany ozbrojených sil RF.

Anketa

Pocítili jste již výrazné zvýšení cen pohonných hmot?

60%
3%
hlasovalo: 54946 lidí
Důkazy ovšem žádné nepředložil.

Mezi novináře se nedostaly dokonce ani fotografie zmíněných zařízení.

V tiskovém prohlášení však stojí, že ve Lvově bylo zničeno více než 320 sběrných míst. Přesně 232 jich prý bylo s původcem leptospirózy, 30 s tularemií, deset s brucelózou a pět s morem. „Nadměrné množství biopatogenů svědčí o práci prováděné v rámci vojenských biologických programů,“ zdůraznil Kirillov, jehož mimo jiných citovala ruská agentura TASS.

Podle tohoto velitele se na území Ukrajiny nacházela sofistikovaná síť desítek biologických laboratoří. Objednatelem výzkumů prý je Agentura pro snižování hrozeb (mínil zřejmě Defense Threat Reduction Agency, pozn. red.) spadající pod ministerstvo obrany USA.

„Západní nepřítel!“

Činnost těchto biologických laboratoří na Ukrajině vedla podle Kirillova k nekontrolovatelnému nárůstu výskytu zvláště nebezpečných infekcí.

Podle náčelníka specializovaných jednotek je na území Ukrajiny zaznamenán nárůst počtu případů zarděnek, záškrtu a tuberkulózy.

Mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov v neděli novinářům řekl, že ruské ozbrojené síly během „speciální operace na Ukrajině“, jak se v Rusku nazývá probíhající invaze a válka, odhalily fakta o provádění vojenského biologického programu financovaného Spojenými státy.

Ruský prezident Putin se už několik dnů snaží opakovaně upozorňovat Rusy, že země stojí nejen proti nepříteli na Ukrajině, ale rovněž na Západě a v USA.

Uvedená slova, nikterak neověřitelná, lze považovat za promyšlenou součást této propagandy.

Dodejme, že na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO) se o ničem podobném v souvislosti s Ukrajinou nepíše.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Mgr. Jan Holoubek

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kultovní kniha popisující atentát na Heydricha po 80 letech v revidovaném vydání

14:23 Kultovní kniha popisující atentát na Heydricha po 80 letech v revidovaném vydání

Smrt boha smrti předkládá příběh plný odvahy a sebeobětování, ale také zrady a kruté pomsty. Její au…