Za všechno může Klaus, křičí opilý romský bezdomovec v třeskutém mrazu

04.02.2012 17:36 | Zprávy

REPORTÁŽ Kolem stovky plzeňských bezdomovců nocuje i v těchto extrémně mrazivých dnech venku ve stanech, různých provizorních chatrčích, nebo v opuštěných objektech na území města. Toto tvrdé jádro bezdomovců odmítá vyměnit svá nocležiště za bezpečí vyhřátého azylového domu, který v Plzni provozuje charita.

Za všechno může Klaus, křičí opilý romský bezdomovec v třeskutém mrazu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vánoční charitativní akce primátora Bohuslava Svobody

Starosta třetího plzeňského obvodu Jiří Strobach vyrazil do terénu společně s městskou policií ve snaze přesvědčit alespoň některého bezdomovce k tomu, aby neriskovali životy a odešli do noclehárny. Přítomen byl i reportér Parlamentníchlistů.cz.

Se starostou a v doprovodu strážníků i dalších zaměstnanců radnice zastavujeme v půl deváté večer nejdříve v ulici Edvarda Beneše. Po několika metrech tápání ve tmě a v křoví plného odpadků přicházíme na místo, kde stojí stan. Na návštěvu nezvaných hostů upozorňuje štěkání psa.

Ze stanu pak vylezou dva ospalí bezdomovci a zjišťují, co se děje. První muž oblečený do černé péřové bundy a kšiltovkou s logem hlídací agentury na hlavě ochotně městským strážníkům předkládá občanský průkaz. Jeho kolega je bez dokladů a starosta Strobach mu nabízí, ať se za ním druhý den ráno zastaví, že mu pomůže vyřídit doklady. Muž říká, že by doklady potřeboval a váhavě slibuje, že se zastaví.



Do noclehárny ne

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

11:26 Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

„Zjistili jsme, že bývalá vláda se nikdy nedostala přes dvě procenta, protože do toho započítávala v…