Zkažený život Andreje Babiše: Zasvěcený novinář říká více o „estébáckém" problému ministra financí

17.04.2014 7:03 | Zprávy

Ztráta paměti a tvrzení o falšování dokumentů u svědků před bratislavským soudem v kauze Andreje Babiše vůbec nepřekvapuje šéfreportéra týdeníku Euro Jana Hrbáčka. Za logické by ale považoval, aby ty, kteří vypovídali, český vicepremiér zažaloval za zneužití pravomoci veřejného činitele, neboť mu „zkazili život“. Pokud jde o samotný výsledek soudu, dopadne dle Hrbáčka pro Babiše příznivě.

Zkažený život Andreje Babiše: Zasvěcený novinář říká více o „estébáckém" problému ministra financí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Výsledek žaloby Andreje Babiše na slovenský Ústav paměti národa mohli u bratislavského soudu začátkem tohoto týdne výrazně ovlivnit bývalí příslušníci Státní bezpečnosti. Jeden z nich, František Hákač, vypověděl, že má kvůli mozkové příhodě výpadek paměti a Andreje Babiše, jehož styčným důstojníkem měl být, nezná. Archivní materiály popřel i Július Šuman, který měl Babiše zverbovat. Podle něj jde o zfalšované dokumenty.

Nejde o nic překvapivého ve světle toho, že koncem minulého roku týdeník Euro zveřejnil rozhovor s Andrejem Kuľhou, který byl ve druhé polovině 80. let kapitánem ekonomické sekce kontrarozvědky a do jeho působnosti měl patřit i podnik zahraničního obchodu Petrimex, kde tehdy Babiš pracoval. A Kuľha, který Babišův spis v roce 1987 zakládal do archivu, uvedl, že „Babiš na 98 procent nebyl agent“ a že jeho bývalí kolegové zfalšovali podpis pod vázacím aktem. Stejně měli postupovat až v 60 procentech případů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

11:26 Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

„Zjistili jsme, že bývalá vláda se nikdy nedostala přes dvě procenta, protože do toho započítávala v…