298 Kč, 357 Kč... Ostuda Staromáku vyvolala vánoční opatření

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

18.12.2023 14:10 | Reportáž

Ostuda Staromáku v mezinárodním tisku se už nesmí opakovat, řekli si zřejmě prodejci na pražských vánočních trzích. Na mysli mohli mít případ stánku, který inzeroval cenu jídla v částce za 100 gramů váhy a turisté se z výsledné ceny cítili okradeni. Nyní, v případě pražské šunky, je to na Staromáku rozepsáno: 250 gramů za 298 Kč, 300 gramů za 357 Kč. Spolehlivé „vánoční opatření“. ParlamentníListy.cz to zjistily, když po vánočních trzích v Plzni a Českých Budějovicích navštívili i ty pražské. A porovnávaly ceny.

298 Kč, 357 Kč... Ostuda Staromáku vyvolala vánoční opatření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze. Svařák za 90, grilovaná klobása za 150 kaček

Lidé v Plzni a Českých Budějovicích jsou podle informací zpravodajů ParlamentníchListů.cz rozezleni vysokými cenami na adventních trzích. Vypravili jsme se proto také na nejznámější české adventní trhy na Staroměstském náměstí v Praze. Pokud si člověk dopřeje nějaký ten svařák a dostane chuť i na něco k jídlu, měl by si nachystat plnou peněženku.

Ačkoliv se cena svařáku oproti minulému roku nezvedla, stále stojí 0,2 l svařeného vína závratných 90 korun. Stejně jako svařák stojí i další alkoholické varianty jako punč. Kdo má chuť na svařák, ale neholduje alkoholu, připraví se za nealkoholickou variantu také o 90 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Lidem to patri, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekoren , 18.12.2023 14:39:16
proc lezou na trhy a podporuji zlodeje

|  12 |  0

Další články z rubriky

Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

11:50 Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) si v době, kdy jej vedl někdejší šéf Pirátů Ivan Bartoš, platil…